476 Eene beschouiring ouer Boofdsfuk 111 R. 3. 1. Hoevelen kennen dat? Zou het 1 °/c zijn? Theorie, voordoen, en voortdurend oefenen lijken dringend noodzakelijk. Wie weet, waar de man het noodverband moet opbergen, nu het daar voor bestemde zakje in het voorpand der attila is vervallen? visites^ Naar aanleiding van een geestig stukje in het I. M. T. No. 6 van 1904 is kort na het verschijnen daarvan een algemeen streven ont staan om de heele-avond-visites te bekorten, met het groote succes dat hier en daar zelfs de burgerij het voorbeeld volgde en óók de veranderde vormen verving door de nieuwe. Zeer terecht werd er in bedoeld artikel op gewezen, dat het voor een officier, die ook wat tijd voor gezin en studie wil overhouden, „een kwel ling, een overblijfsel uit den tijd van Coeu is, om dag aan dag bijna twee uur met vreemde menschen te moeten converseeren over koetjes en kalfjes, terwijl men zijn tijd hard noodig heeft of het hoofd vol is van andere gedachten". Meer en meer komt men echter weer tot de oude regeling terug. Binnenkort zou 't mogelijk weder als „onbeleefd" worden aangemerkt, wanneer men zijn volle twee uren niet „uitzat". Van daar deze opwekking om door algemeene toepassing het eenmaal verkregen voordeel niet weer verloren te doen gaan. Slobkousen enz. Het misschien nooit officieel goedgekeurde, maar langen tijd oogluikend toegestaan gebruik om uit garnizoens-kleedingmagazijnen z. g. „op schuld" slobkousen, spreien, veldflesschen enz. te verstrekken aan officieren, die daaraan behoefte hadden, is sedert bijna een jaar streng verboden. Vooral op kleinere plaatsen is men hiermee gedupeerd, maar ook in groote garnizoenen kan men sommige artikelen óf niet, öf niet zoo goed uit de toko's krijgen. Vermoedelijk is bovenbedoeld verbod een gevolg van misbruik, doordat de artikelen ook wel eens voor burger-vrienden werden ontvangen. Indien dit werkelijk de oorzaak mocht zijn, zou misschien op het strenge verbod kunnen worden teruggekomen en den officieren vergund, uitsluitend voor eigen gebruik enkele artikelen uit de militaire magazijnen te ontvangen. Ks. Punt 182 staat. Co. In gesloten groepen oplossen. Dit moet zijn. Co. Oppas in gesloten groepen oplossen, blijkende uit het vervolg van dit punt, waar sprake is van „bevolen tusschenruimte". Ten overvloede zij nog gewezen op het overeenkomstige punt 185, waar staat: Co. Oppas voorwaarts in gesloten groepen oplossen. Punt 181 behandelt het verspreiden van de sectie. Punt 183 behandelt het verspreiden van de in groepen opgeloste sectie. Duidelijk staat hier„de rechtervleugelman van de linkergroep blijft staan

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 502