In fflemoriam. 3hr. T. fl, G, Beelaerts uan Blokland. Yelen zullen hem niet eens kennen, den sympathieken hulp- vaardigen Bibliothecaris van het Departement van Oorlog te 's Gravenhage; maar die hem zich herinneren en dat zijn allen, die zich wel eens kwamen laven aan de bronnen der wetenschap aldaar en verder al zijne tijdgenooten van de Academie, zij zullen zich even smartelijk getroffen hebben gevoeld als ik, toen het sombere doodsbericht me bereikte. Bij het optreden der tegenwoordige Redactie was Beelaerts dadelijk bereid om het zijne bij te dragen tot verheffing van ons tijdschrift. Kon 't ook anders, de kalme makker, voor wien niets te veel was, als hij een dienst kon bewijzen. Voor welke moeilijke opdracht we ook stonden, Beelaerts wist de bronnen. „Wat zoek je nu weer, kan ik je niet even helpen?' "och, brave, natuurlijk graag. Maar je kunt toch niet alles weten." „Nu, wat is't dan?" En we kwamen, hoewel schoorvoetend, met het onderwerp voor den dag: Neutraliteit van de Schelde of oorlogsrecht bij den Islam of schoeisel voor inl. soldaten, en altijd wist Beelaerts er wat van. - „3e Kamer 1ste rak links bovenste rij, zoowat in 't midden; - wacht, ik zal 't je wel even geven," en dan kwamen er een twee, soms drie boeken met gegevens. Beelaerts was een wandelende catalogus. Drong de tijd wat, dan vroeg hij den volgenden dag terug te komen en lag een stapeltje literatuur klaar. Je behoefde niet verder te zoeken; wat de bibliotheek kon geven, was daar bij een. Hem stille medewerker van ons orgaan, zij het mij veigund een enkel woord van hulde te brengen aan zijne nagedachtenis,

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 506