511 Opstelling en verdeeling der colonne: De bestorming der benteng door de le aanvalseolonne. Sterkte: 1 officier; 1 adj. O. O.; 78 baj. en 1 hoornblazer. 1 Eur. geniesoldaat met handbommen en 1 kist springmiddelen. 1 Eur. en 1 Amb. ziekenverpleger, 6 tandoes en ver bandmiddelen, 6 stormladders en 28 dwangarbeiders. Te 772 u. V. M. afmarsch van de Bonto Bimba, in volgorde 4 groepen trein 2 groepen. Te 93/i u. Y. M. kwam deze colonne ongemerkt, zich een weg kappende door het kreupelhout, naar het ravijn ab, (zie schets 2) dit volgende 1) naar den zuidelijken voet van den heuvel, waarop de benteng Lalilondong. a. 3 groepen gingen nu langs de steile Z. helling langzaam in tirailleurlinie naar boven nadat zij met de ladders uit het ravijn geklommen waren; hierbij 1 Eur. genie soldaat, 1 Eur. ziekenverpleger en 5 stormladders. b. 2 groepen moesten 100 M. rechts hiervan eenigszins gedekt achter den Z. O. kam in de richting van Z. O. saillant benteng naar boven klauteren, met opdracht het vuur van Baroepoe te beantwoorden en het vluchten van den vijand over de O. borstwering door vuur te beletten. Dit gedeelte kreeg echter uit Baroepoe zulk zwaar vuur dat het dadelijk twee zwaar gewonden, waaronder de groepscommdt. kreeg. Het bleef halverwege in stelling liggen en kon den vluchtenden vijand niet voldoende afbreuk doen daar het van uit Baroepoe flink onder vuur gehouden werd. 2e aanvalseolonne (4 groepen). ^^Lalilondong. B. Bimba le aanvalseolonne, (6 groepen). Art. stelling en 2 groepen reserve met colonne commd. 1) Had de vijand de aanwezigheid onzer troepen in het ravijn al geweten, dan bad hij door het werpen van steenen den opmarseh door het ravijn kunnen beletten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 537