\7an Vreemds Legers. Frankrijk. hiiiienantsellende. In de Eclair (van 18 November 1908) richt een luitenant een open brief aan den Ministerpresident, waarin hij, onder het opschrift: „De officieren zijn arm; verhoog hun tractement!" een noodkreet laat weer klinken, om den financiëelen toestand van de luitenants van het Eransche leger, welke zonder twijfel verre van rooskleurig is, openbaar te maken. Hij verzoekt, bij het behandelen van de begrooting van oorlog in de a.s. kamerzittingen, ook eens te denken aan een passende verhooging der luitenantstractenienteD, ofschoon hij zich over het inwilligen van dit verzoek geen illusie's maakt, want „officieren zijn De steller van het artikel geeft het volgende bee toestand, beter gezegd van de ellende, van een lu Tractement vop gemiddelden leeftijd van 35| jaa Vaste kortingen voor casino, bibliotheek, enz. Pensionprijs Fooien voor bediening Huur Waseh Oppasser Ontbijt a 0 75 per dag, gedurende 30 dagen Kleermaker Schoenmaker miners geen kiezer!" van den financiëelen enant. 210 francs, francs, 3 75 2 30 15 5 22.50 20 ,__L5_ 192.50 francs. Er blijven dus nog 17,50 francs over, die bestemd zijn voor al het overige, rooken inbegrepen. Als kapitein, op een leeftijd van 42 jaar, ziet de arme luitenant zijn tractement, dat nog steeds 210 francs bedroeg, tot de ernorme som van 249,50 francs verhoogen, en evenals vroeger blijft het vcor hem een raadsel, hoe er mee toe te komen. Zooals bekend, bestaan bij de Kamer plannen een verbetering der officierstractementen ernstig in overweging te nemen. (jn.) -M. BI.) (Hachinegeseren bij de Veldartillerie. In Frankrijk zullen proeven genomen worden om uit te maken in hoeverre machinegeweren de zelfstandig optredende batterijen veld artillerie zoowel bij de beweging als in de vuurlinie beschermen kunnen en zulks ter vervanging van de nog steeds vereischte infanteriedekking. De bedoeling is om aan elke artillerie-afdeeling een sectie machineweren toe te voegen. Hoewel een zeer doelmatige maatregel, zal toch de be scherming door infanterie er niet geheel door kunnen vervallen. De

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 559