Oostenrijk-Bongarije, Portugal. Rumenië. Engeland. 586 bom der stad werd daartoe in een voldoend aantal deelen verdeeld. De ballon wordt op een hoogte van 500 tot 700 M. opgelaten en neemt dan een oppervlak van ongeveer 20 H. A. op, waarvan het grootste ge deelte der straten, pleinen en monumenten enz helder en zonder scha duwen of dergelijke in beeld gebracht wordt. De enkele deelen worden dan zoover ze bruikbaar zijn tot een kaart samengevoegd. Men werkt op een schaal van 15000, maar kan door vergrooting een schaal van 1:200 verkrijgen, welke schaal in oude tijden door de ingenieurs van het Romeinsche Keizerrijk werd gebruikt. (r (M. W. JS'o. lol). [Ililitaire uitüindingen. Het Ministerie van Oorlog stelt eene financieele ondersteuning in het uitzicht voor personen van het leger, om hen in staat te stellen uit vindingen op militair gebied door hen gedaan te kunnen uitvoeren en proefnemingen daarmede te doen, wanneer henzelf de noodige fondsen daartoe ontbreken. (17 TH No 757') Zelflaadpistool. Het Ministerie van Oorlog heeft voor de officieren en bereden tro-pen een zelflaadpistool aangenomen van het parabellumtype. Het nieuwe wapen heeft een kaliber van 6.65 ml, weegt 835 gram en wordt gele verd door de Duitsche Wapen- en Munitiefabriek te Berlijn. (M. W. Mo. loo). v fljslandsritien. Yoor cavalerie- en artillerie-officieren zijn afstandsritten ultS®s®b™v®" die bestaan in het afleggen van een afstand van minstens -00 K. J in 2 tot 3 dagen, waaraan dan levens het volvoeren van een tactische opdracht verbonden is. Zij worden per legerkorps gehouden elk luite nant der cavalerie moet om het andere jaar er aan deelnemenieder ritmeester die majoor wil worden moet in zijn rang minstens 500 &.M.. hebben afgelegd bij afstandsritten; voor de deelname van artillerie offi cieren worden telkenmale afzonderlijke orders uitgegeven. Het Ministerie van Oorlog looft eereprijzen uit, bestaande uit kunstvoorwerpen, voor welker toekenning gelet wordt op: wijze van voorbereiding en uitvoering van den rit, toestand van het paard na afloop en uitvoering der uchsche^opdi^acht. Gepasporteerde soldajien. De United Service Gazette no. 3953 schrijft: „De toestand waarin de gepasporteerdte soldaten verkeeren is zeer slecht. Zooals uit de bene - ten omtrent de werving blijkt, neemt 95% der recruten dienst in het leger omdat ze honger lijden en worden dan, nadat zij hunnen plicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 562