553 tecten, die 250 's maands traktement hebben. Bij benoeming tot officier zullen zij dan f 175's maands krijgen en kunnen het in den luitenantsrang niet verder brengen dan tot f 300 per maand. Zijn ze dan in maat- scbappelijken zin vooruit" gegaan, hebben ze dan meer „stand" op te houden, moeten ze dan „visites" maken en ontvangen en meer dergelijke geldverslindende gebruiken volgen, het gouvernement zal hen dat alles aangenamer maken, door hun traktement met f 75 's maands te vermin deren en hun het vooruitzicht te openen gedurende de eerste 10, soms 15 jaren beneden het inkomen te blijven van hunne ranggenooten. Vroeger was de periode van 2e luitenant-magazijn-meester der genie ook een financieele achteruitgang, maar de gedachte, dat ze geheel op denzelfden voet werden betaald als de luitenants van het wapen der genie en de gunstiger vooruitzichten voor vrouw en kinderen deed hen met genoegen in dien toestand berusten. Nu ze evenwel in den vervolge financieel ten achter zullen worden gesteld bij de overige officieren van hunnen rang en dat juist, terwijl hun werkkring is verzwaard geworden, doordat sedert 1 Augustus jl. de dienst van algemeen pakhuismeester bij den hunnen is gevoegd, vermeenen zij dat hunne bezoldiging zeer on evenredig zal worden aan de groote verantwoordelijkheid, die hun op de schouders wordt gelegd. Onbekendheid met de werkkring van algemeen pakhuismeester en on voldoende bekendheid met den dienst van den beheerder van een genie magazijn heefc ZE. den gouverneur-generaal waarschijnlijk doen handelen als nu geschied is, doch het is te hopen, dat de minister van ko loniën, die als oud-genie-officier geacht mag worden beter van den ma- gazijnsdienst op de hoogte te zijn, de onbillijkheid van de voorgestelde regeling zal inzien. Soer. Handelsbl. 16 April. Onder het opschrift .Alweer Bezuiniging!" lazen we in de Lo comotief van 3 April j.l. Men schrijft oas: Hebben we nu langzamerhand het toppunt van bezuiniging bij het leger bereikt, of gaan we nóg verder Een telegram van het legerbestuur wat een haast! maakt de order bekend, dat van af 1 Aprilwat een haast! de voordeelen voor de gehuwden, bedoeld bij de artikelen die en die, zijn ingetrokken. Ergo naderen we het tijdstip dat de officieren met hun gezin in de kampong terecht komen. Wat deze maatregel bedoeld? Wel, een gehuwd 2e luitenant die een tractement van f 160 verdient (ze noemen dit f 175, maar dat is op papier), die te velde gestuurd wordt naar een plaats waar zijn vrouw niet mag volgen, zal voortaan geen f 85 per maand ontvangen om de onkosten die het dubbelhuishou- den veroorzaken te bestrijden. Voorwaar een praehtmaatregel en zéér geschikt om den moed bij de officieren er in te houden Is het wonder dat een ieder die kan er uit loopt, liever vandaag dan morgen. Is het wonder dat er bijna geen officier wordt gevonden of hij heeft requesten ingezonden voor plaatsing bij spoorwegen, bij pandhuisdienst of landrente.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 579