40 kregen door eenvoudig het werk of de opinie van anderen af te breken, zonder zelfs eene poging aan te wenden de fouten er van aan te wijzen. Als de liefde tot het beroep, het vertrouwen in eigen kracht, wat meer algemeen worden, als ruimer en hooger opvattingen omtrent taak en plicht meer algemeen verbreid zijn, als ten slotte de chefs en ouderen medewerken deze bij de jongeren aan te kweeken, dan zal van zelf grooter drang ontstaan zich op de hoogte te houden van hetgeen op militair wetenschap pelijk gebied, ook buiten Nederlandsch Indië, voorvalt; dan zal door hen voor wie tijdschriften enz. minder gemakkelijk te verkrij gen zijn, dankbaar gebruik gemaakt worden van een eigen militair orgaan, dat hen geregeld op de hoogte houdt van nieuwe denkbeel den, stroomingen en uitvindingen op militair gebied en, last not least, van de vruchten van de studies van anderen. Hiermede heb ik dus van zelf geformuleerd de eischen, die ik aan ons I. M. T. meen te moeten stellen, eischen die vrij wel overeenkomen met de wenschen van de redactie. Alleen geloof ik dat het de voorkeur zou verdienen grootere vervolg artikels in extra bijlagen op te nemen, hetgeen zeker een gerief voor de lezers zou zijn. Ten sterkste zou ik het betreuren als ons I. M. T. volgens de wenschen van Tommy Atkins c. s. werd gewijzigd. De politiek blijve uit ons tijdschrift en wie roeping mocht gevoelen zijne gedachten te uiten over onderwerpen die buiten het kader van het I. M. T. vallen, welnu, hij roepe de gastvrijheid in van eenig dagblad; wij hebben er in Indië werkelijk genoeg, die zich tegenover een dergelijken schrijver niet overmatig kieskeurig zullen betoonen. E.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 58