568 Padalarang23 Maart 1909, 8 u. nm* late Brigade. Detachement Tjirandjang. No. 1. Bevel voor den 24sten Maart 1909. Samenstelling van het detache ment Inf. II en IV. 1 peloton van C. 1. A. 3 I bg. Schriftelijk per ordonnans aan de commandanten van Inf. II en IV, de batterij en het peloton cavalerie, (z. n. d. t. k. van de betrokken bri gade-, divisie- en eskadronseom- mandanten). 1. De vijand is op Tjiandjoer teruggeworpen; onze troepen zullen zoo spoedig mogelijk de vervolging beginnen. 2. Het detachement onder mijne bevelen van nevenstaande samenstel ling, zal morgen vroegtijdig afmar- cheeren, om door het bezetten van het défilé bij Tjirandjang de vervolging onzerzijds te bespoedigen. 3. Het zal daartoe morgen te 4 u. v. m. voor den afmarsch gereed staan op den grooten weg Padalarang Radjamandala Tjiandjoer, in de volgorde cavalerie, Inf. II, artillerie, Inf. IV, met den staart der colonne aan den westrand van Padalarang. 4. De bagagetrein verzamelt zich met de kwartierzieken tex); de paarden behoeven nog niet opge tuigd te zijn. 5. De veldzakken, de spreien, de kapotjassen en de eetketels worden vervoerd bij den bagagefrein. 6. Morgen te 3.30 v. m. zal aan den westrand van Padalarang het marschbevel uitgegeven worden aan de commandanten der beide bataljons, van de batterij en van het peloton cavalerie. De Detachementscommandant, R. Luitenant-kolonel. Dit bevel stelt de compagniescommandanten in staat tijdig voor de verpleging van man en paard te zorgen; zij kunnen het vervoer van veldzakken, kapotjassen, spreien en eetketels bijtijds regelen, terwijl de wegen, waarlangs de afdeelingen in het donker zullen marcheeren om de verzamelplaats te bereiken, verkend en zoo noodig door lantaarns of anderszins afgebakend worden. Dergelijke maatregelen ter uitvoering van hetgeen in het bevel gelast is, worden daarin niet opgenomen 1) Daar eene uitvoerige kaart vau Padalarang eu omstreken ontbreekt, kon deze ver zamelplaats niet genoemd worden; de bedoeling is, dat de bagage'rein verzameld wordt onmiddellijk nabij den grooten weg, zonder het verkeer hierlangs te hinderen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 594