Mondeling aan de commandanten van de beide bataljons, van de bat terij en van de cavalerie. (Laatst genoemde, die de colonne tegemoet- gereden is om zich bij den com mandant te melden, kan volstaan met de punten 1, 2 en 8 op te teekenen). Ook aan den chefarts. den spoorweg en de verharde wegen ten zuiden daarvan, waartoe zij zich opstelt daar, waar 850 M. ten westen van de spoorwegbrug een paardenpad uit het zuiden op den spoorweg uit komt. De overige 3 compagnieën bivakkeeren ter weerszijden van den spoorweg, tusschen de Tji Sokan en den verharden weg van hoogtepunt 271 (Tjirandjang) in algemeen zui delijke richting loopende. Inf IV geeft eene groep als brug- gewacht bij de spoorwegbrug. Deze groep stelt een dubbelpost bij de mid delste brug. 5. De verpleging geschiedt heden door middel van de noodrations. De verplegingsofficieren der korpsen trachten door aankoop zich het noo- dige voor de volgende dagen te ver schaffen. Eene lijn, getrokken van de middelste brug naar Halte Sela- djambe, vormt de grens tusschen de verplegingsvakken van elk bataljon. De verplegingsofficier van Inf. II beschikt over den verplegiDgsonder officier der batterij, om ook voor de batterij en de cavalerie te zorgen. 6. Na aankomst komt de bagage- trein bij de afdeelingen, waartoe hij behoort; die van de cavalerie bij de batterij. 7. De chefarts kiest een huis op den westelijken oever der Tji Sokan, om als ziekeninrichting te dienen. 8. De Detachementscommandant houdt verblijf in eene woning nabij hoogtepunt 271 (Tjirandjang), alwaar te 8 u. n. m. rapport gehouden zal worden. De Detachementscommandant, R, Luitenant-kolonel. Na aankomst te Tjirandjang worden maatregelen tot snel overbrengen van berichten naar het hoofdkwartier te Padalarang genomen. Het gebruik van de cavalerie en de regeling van den veiligheidsdienst vereischen nog nadere toelichting. Gebruik van de cavalerie. Het zal de aandacht getrokken hebben, dat de cavalerie, na vastgesteld te hebben, in welke richting de vijand

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 601