Bericht. Bericht. 578 of zuidwaarts van den grooten postweg de Tji Taroem over te gaan om de verkenning voort te zetten. Overbrenger: p Cav. Eerste-Luitenant. b. Te 7.57 v. m. tusschen Tipatat en Radjamandala N°. 2. Tagok (als bij Bericht No. 1). lste peloton van C. 1. 24 Maart 1909. 735 v. m. Eene patrouille meldt, dat de spoorbrug over de Tji Taroem vernield is; de in bericht No. 1 vermelde knallen zijn klaarblijkelijk afkomstig van het ontsteken van de hier aangebrachte springladingen. De linker oever bij deze brug schijnt slechts zwak bezet te zijn. Een paar maal nam ik in westelijke richting het geluid eener stoomfluit en rookwolken waar. De naar het terrein ten zuiden van den grooten postweg uitgezonden patrouille heeft noch overgang, noch doorwaadbare plaats, noch vaar tuigen gevonden. Ik blijf met de hoofdmacht van het peloton te Tagok en met eene patrouille bij de vernielde spoorbrug den vijand waarnemen. Overbrengerp T. Eerste-Luitenant. c. Te 8.5 v. m., wanneer de voorhoede Radjamandala binnentrekt No. 3. Tagok (als bij Bericht No. 1). lste peloton van C. 1. 24 Maart 1909 7.50 v. m. Een paar afgezeten ruiters, die door het ravijn der Tji Djoehoeng geslopen zijn, melden, dat de brug ten westen van Tagok oogenschijolijk onbe schadigd, doch versperd is. De noordelijke patrouille meldt van af het kopje ten oosten van hoogtepunt 294 tusschen spoorweg en Tji Meta, van waar uitzicht op den spoorweg ten westen van Halte Tjipeujeum bestaat een trein in westelijke richting te hebben zien gaan. Overbrenger: p. Cav. B. Eerste-Luitenant. Wordt gevraagd, of deze berichten invloed op de handelingen van den Detachementscommandant uitoefenen, en zoo ja, welken. 1) Het is best mogelijk, dat dit, evenals andere, hier aangenomen bijzonderheden van het terrein, niet juist is, ik ben er nooit geweest. Het doet echter niets tot de zaak af.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 604