585 Achter en voor is een oog tot het plaatsen der hefboomen voor het op- en afladen. Op de wieg ligt de tafelvormige slede met heneden langs de geheele lengte richels, die loopen langs de geleibanen van de wieg. De slede is boven uitgedraaid tot ligplaats van het kanon, vóór zijn tegenklauwen voor den dubbelklauw van het kanon, achter uitfreezingen voor de ringen. Bij den terugloop voeren de ringen van het kanon de slede achterwaarts. Beneden achter aan de s'ede zit een horen, die den remcylin- der omvat en dezen bij den terugloop mede voert. De pantserballast bestaat uit twee pantserplaten, op de wijze als de slede, aan het kanon bevestigd. Het doel van den pantserballast is: a. vermeerderen van het gewicht der terugloopende massa; b. pantsering van geleibanen en richels van wieg en slede gewichtige en zeer kwetsbare onderdeelen van het mecha nisme tegen granaatsplinters. De pantserplaten hebben voor en achter handvatten. De hydraulische rem is van de gewone constructie. De zuiger stang is verbonden aan het deksel van de wieg, de cylinder volgt den terugloop. De voorbrengveeren liggen, met de noodige voorspanning, teloscopisch om den remcylinder en treden na elkaar in werking. Onderaffuit. Deze bestaat uit het afifuitlijf met staartbeslag, as en raden, den wiegdrager, de inrichtingen voor het geven van verheffingen en zijdelingsche richtingen en het schild. Het affuitlijf wordt verdeeld in een voorste en achterste deel. De zijwangen bestaan uit nikkelstaalplaat, naar buiten rechthoekig omgezet. Aan het voorste deel komen voorbuiten opklapbare kniekus sens, binnen de pannen voor de tappen van den wiegdrager, benevens aan de voorzijde een bus tot het opnemen van de tappen der asstukken. Het achterste deel heeft aan het staarsbeslag een opklapbare breede spoor voor een gewonen, een vaste getande spoor voor

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 613