586 steenachtigen of rotsbodem, verder een huls voor richtspaak en twee handvatten. De as bestaat uit twee tweemaal rechthoekig omgebogen stukken, waarvan de uitstekende einden tappen vormen. De binnentap vat in een bus in de affuitwanden, de buitentap in de naafbus der raden. Met de raden hoog geplaatst ligt het kanon in de lage vuurstelling (Fig. A) en kan vuren onder elevaties van 7° tot 24°. Door de raden omlaag te draaien waartoe het stuk middels hefboomen in de oogen door vier man aan de voorzijde wordt opgetild, waarbij de lange staart zeer gunstig als hefboomsarm werkt komt het affuitlijf hoog te liggen ten opzichte van de naaf der raden. Gevuurd kan dan worden onder elevaties van -f- 10° tot 32°. Het kanon staat dan in liooge vuur stelling (Fig. B). De hooge vuurstelling is tevens de marsc/i-stelling, waarbij geene deelen beneden de as der raden uitsteken. De wiegdrager rust achter met horizontale tappen in tappan- nen aan de affuit en voor op den kop der stelschroef. De stelschroef bestaat uit drie teloscopisch in elkaar vattende deelen, die middels een rad opzij van de affuit na elkander in werking gesteld worden. De zijdelingsche richtingen worden door een rad binnen de affuitwangen door werking op den wiegdrager verkregen. Het schild bestaat uit drie deelentwee aan elkaar verbonden bovenhelften met steunsels op de affuit en een onderstuk aan de bovendeelen hangende. In stede van een lemoen worden lemoenboomen, bevestigd aan de handvatten van het staartbeslag, gebezigd. Het vizier is een libel-kijker opzet, waaraan een teloscopisch uitschuif baar verlengstuk is toegevoegd. In ingeschoven toe stand wordt dit verlengstuk als hulpvizier gebezigd. De munitie bestaat uit eenheidspatronen, G.K. en B.G. Het stuk wordt middels de lemoenboomen geredendan wel op de eenheidszadels geladen, gedragen. Het stuk wordt gedragen door 5 draagtrekdieren, en wel als volgt:

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 614