609 Men zou lang kunnen redeneeren of kort, tot een resultaat komt men door al dat geschrijf heel moeilijk en daarom zou het misschien het beste wezen, indien men èn het systeem van den Heer Heystek èn mijn systeem in twee verschillende garni zoenen en ook te velde in beproeving nam, want de praktijk moet het toch uitmaken wat het beste is. Tegelijkertijd zouden dan nog de noodige vereenvoudigingen in de administratie bij mijn systeem kunnen toegepast worden. Dit hier alles uit te wer ken zou te veel plaats innemen, bovendien zullen zulke admi nistratieve bijzonderheden niet een ieder interesseeren. Dit is ook de reden, waarom ik mijn opstel in no. 12 van 1908 zoo kort maakte en om kort te blijven wil ik dan ook slechts een paar opmerkingen maken op het artikel van den sergt. maj. Benjamins, overgedrukt uit het Maandbl. voor de onderoff. en voorkomende in no. 8 van het I. M. T. In de eerste plaats was het mij aangenaam dat iemand cri- tiek uitoefende, want lang had ik daarop gewacht en bovendien „du choc des opinions jaillit de la lumière''. Daar ik schrijver niet begreep omtrent zijn zin: „De 9e en 12e alinea is in strijd met de comptabiliteitswet, stbl. 1895 no. 225 en de daaruit voortvloeiende wettelijke verordeningen" want de Ind. Comp. wet is bij genoemd staatsblad niet veran derd, vroeg ik diens bedoeling op dit punt, waarop ik het na volgende antwoord kreeg: „Wat betreft het door mij aangehaalde Stblad kan ik U „alleen mededeelen, dat genoemd stbl. handelt over de wijze „van beheer en verantwoording der geldmiddelen van N. I.", „Hoofdstuk II afd. IY en Y. hoofdzakelijk handelende over „comptabelen en niet-comptabelen en waar U in uw stuk spreekt „van soldij te doen genieten door een beëedigd persoon, kwam „mij dat in strijd voor met de wettelijke bepalingen uit dat „Stblad voortvloeiende". De goede bedoeling van schrijver op pi ijs stellende, moet ik toch verklaren, dat hij op een verkeerd spoor is, want de I. C. W. verbiedt niet, dat iemand met een bezoldiging, waarvan het bedrag per dag is vastgesteld, comptabel is. Misschien meent schrijver, dat de comp. comdt. ook niet comptabele is in den zin van de I. C. W. hij legt geen reke-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 637