623 De officieren en minderen van de afdeeling voor proefnemingen, en de officieren van het Yaste Personeel zijn k la suite van hun regiment. De beambten en minderen, behoorende tot het Vaste Personeel, vor men een speciaal korps. De aanvullingsmanschappen, welke dienst doen bij het Vaste Perso neel, worden geacht daar tijdelijk bij gedetacheerd te zijn. Zij, die daar buiten dienst doen, rekenen in de sterkte der troepen of der inrichting, waaraan zij zijn toegevoegd. c. Ten slotte heeft men nog een park, dat alle motorvoertuigen van het leger omvat (auto's-lastwagens, auto's voor personenvervoer, motor rijwielen, straatlocomotieven, enz.). Deze voertuigen zijn gedeeltelijk bij het Vaste Personeel in gebruik, gedeeltelijk daarbuiten. Recruteering. Deze geschiedt op de volgende wijze: Officieren: worden gekozen uit de troepenofficieren, welke eene bijzon dere instructie hebben genoten, dan wel bijzonderen aanleg en ambitie voor het automobilisme toonen. Beambten: uit het opzichtvoerend personeel in de constructiewerk- plaats (door promotie); uit andere geëmployeerden. Minderen van het Vaste Personeelworden getrokken uit de regimen ten, in beginsel, zoo spoedig mogelijk na ommekomst van den recrutentijd. Aanvullingsmanschappen: conducteurs uit de regimenten getrokken, en voor dezen dienst opgeroepen. Reservisten: manschappen, welke hun tijd bij het Vaste Personeel hebben uitgediend en bij de reserve zijn overgegaan; de conducteui's, welke bij de reserve zijn overgegaan, worden op last van den minister toegevoegd aan den automobieldienst. Kleeding en Uitrusting. Alle officieren en beambten van de afdeeling voor proefnemingen van het Vaste Personeel, de technische agenten, en alle minderen hebben op den kraag een bijzonder distinctief, hun dienstvak aangevende. De minderen van het Vaste Personeel, en zij, die daarbij zijn opge roepen, hebben de uniform en uitrusting van de bergtreintroepen. De bewapening bestaat uit een cavaleriesabel en eene revolver voor de onderofficieren, behalve de sergeant-majoors; eene karabijn met bajonet en 30 patronen voor alle overige minderen. De overige manschappen hebben de uniform, uitrusting en bewapening van hun korps. De instructie is door bijzondere reglementen geregeld. Met opzet heb ik de regeling van het automobilisme in Oostenrijk- Hongarije uitvoerig beschreven, om te doen uitkomen, welk gewicht men daar terecht aan de goede werking van den dienst hecht. Ook elders vindt men regelingen van deze zaak, in min of meer embryonalen vorm. In Italië is eene vereeniging opgericht, het Nationale Korps Wielrijders en Automobilisten, eene burgervereeniging, welke onder controle van den Minister van Oorlog staar. De eischen van toelating tot deze vereeni-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 653