631 - sporttenue (eenigszins overeenkomende met voetbalkleedij) waren. Beide malen bleven, hoewel langzaam en met moeite, de groote kerels over winnaar. Dan volgde een wedstrijd te paard: twee gelederen stelden zich tegenover elkaar op; de ruiters alleen met rijbroek en kousen, het bovenlijf bloot; de paarden alleen met trens en ongezadeld. Op een com mando reden de gelederen met kleine tusschenruimten tusschen de rui ters in stap op elkaar af en ieder trachtte den rechts hem passeerenden tegenstander van het paard te trekken, waarbij in het verdere verloop soms twee of drie aan een persoon trokken, toe hij eindelijk het even wicht verloor en op den grond gleed. De paarden bleven bij dit alles merkwaardig; rustig. Hierop werd gevoltigeerd door een vrij sterke af- deeling, waarbjj zeer goede toeren werden verricht, niet onderdoende voor wat men in een goed circus ziet. De paarden met singel met beu gel in galop; eerst de geheele afdeeling op commando hetzelfde, dan vrije oefeningen, ten laatste ook over lage hindernissen. Die voltigeeren schijnt veel beoefend te worden, waarbij Engeland met zijn lang dienen de beroepssoldaten een groot voordeel heeft. Na het voltigeeren werd er gesprongen; de officieren een voor een, de manschappen met twee tegelijk, waarbij de verrichtingen echter beneden de verwachtingen ble ven. Te prijzen was echter het kalme aanrijden en de zuigend-vaste zit gedurende den sprong. De hindernissen bestonden uit een lage vaste barrière, een horde, eenige op elkaar gestapelde boomstammen en een niet zeer breede sloot met een kleine horde er voor. Van de 13 mede dingende officieren, waaronder ook eenige Egyptische cavaleristen, nam slechts één enkele alle hindernissen zoDder fout.Was dit nummer noch van een militair, noch van een sportstandpunt beschouwd van belang, het volgende der artillerie was zooveel te mooier. Een keurig uitge ruste batterij, zoowel wat menschen, paarden als geschut betreft, voerde een kunstig rijden in galop uit, waarbij allerlei figuren en moeielijke wendingen moesten worden gemaakt. De stukrijders zaten vast in den zadel en hadden hunne paarden keurig in de hand. Het slot van dit nummer was een zuiver uitgevoerde frontmarsch der batterij in galop. Nu volgde een „Tent pegging" der officieren en een der onderofficieren, waarbij wederom militairen van het in Caïro in garnizoen liggende Egyp tische Lanciers regiment deelnamen. In dit Egyptische regiment, dat een zeer goeden indruk maakt, doen verscheidene jonge Engelsche officieren als instructeur dienst; ze dragen niet alleen.de uniform van het regiment, maar ook de mohamedaansche fez. Bij dit tent pegging moet een wit ge verfde en schuin in den grond gestroken piketpaal in vlotten galop met een korte lans van bamboe niet alleen getroffen, maar ook doorboord worden, zoodat hij met de lans uit den grond wordt getrokken. En hierna kwam de clou van den dag; de Highlander-dance, de nationale dan3 van het regiment Schotsche Hooglanders te Caïro in garnizoen. Iedereen was vol spanning voor dit nummer, men stond van zijn stoel op, het publiek klom op de tafels en stoelen en alles drong dichter bij het op net grasveld gelegde plankier,- waarop al spoedig, stormachtig door de menigte toege juicht, acht gespierde, krachtige gestalten verschenen, gekleed in de be kende nationale schotsche kleederdracht en met lichte dansschoenen ieder had een lang blinkend zwaard in de hand: het geheel vormde een kostelijk gezicht. De doedelzakspeler stelde zich terzijde op en op de magere, eentonige

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 661