Van Vreemde begers. Engeland. Oefeningen in Z uid-flfrika. Van af' 15 Juli a. s. zullen in Transvaal en van af 1 Augustus d.a.v. in de Oranjerivier-Kolonie groote legeroefeningen gehouden worden, ter wijl de Artillerie van 13 Mei tot 15 Juni een oefeningskamp bij Potchef- stroom zal betrekken, alvorens aan de oefeningen der overige troepen deel te nemen. Gedurende die gezamenlijke oefeningen moeten de troepen minstens drie nachten bivakeeren. Op het onderricht der sein- afdeelingen zal bijzonder gelet worden. De Opperbevelhebber der troepen in Zuid-Afrika, Lord Methuen heeft bevolen, dat het vooruitrukken der Infanterie, onder dekking van Artillerievuur en machinegeweren, het voornaamste deel der oefeningen zal uitmaken; de opleiding der kleinere troepeneenheden moet zoodanig voorbereid zijn, dat alle verplichtingen den man als 't ware eene tweede gewoonte zijn geworden; bij grootere afdeelingen moet de bewegelijkheid als van bijzonder groot belang be schouwd worden. Met vreugde, zegt de bevelhebber verder in zijn dag orde, heeft hij zich overtuigd van den hoogen graad van militaire ont wikkeling, waarin officieren en manschappen in Zuid-Afrika verkeeren. Er kan niet genoeg gewezen worden op de groote waarde van lichaams oefeningen, en de officieren kunnen het meest daartoe bijdragen, door persoonlijk aan sport en spel deel te nemen. In dit jaar zullen de oefeningen vroeger dan anders ten einde loopen waardoor de officiereu meer tijd zullen hebben om sportreizen te ondernemen. Het is hem uit ervaring bekend, dat de officieren, gedurende den oefeningstijd, al het mogelijke hebben gedaan, om dien tijd nuttig te besteden; van zijn kant wil hij er dan ook gaarne toe bijdragen, dat hun gedurende den rusttijd, zooveel mogelijk gelegenheid worde gegeven, zich op het ge bied van sport te bekwamen. (Mil. Wochenblatt.) M. Vrijzinnige bepalingen. Bij alle manoeuvres, marschen, enz. was vroeger het bezoeken van koffiehuizen den soldaten streng verboden, en werden dikwijls schildwachten voor de betreffende inrichtingen geplaatst, daar het bezoeken der niet-mili- taïre verkoopplaatsen van sterken drank maar al te vaak gepaard ging met buitensporige dronkenschap der soldaten en grove, anti-krijgstuchtelijke uitspattingen. Thans heeft de luitenant-generaal, Sir Smith Dorrien, bij gelegenheid der groote Aldershot-manoeuvres, eene poging gedaan, dit verbod buiten werking te stellen. De commandeerende generaal is van meening, op de tegenwoordige discipline en den, met vroeger ver geleken, inderdaad beteren geest onder de manschappen, te kunnen re kenen, en hoopt zooals dit door de korpscommandanten aan hunne soldaten zal worden voorgehouden dat zij het op die wijze in hen

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 666