675 Alle officieren en minderen dragen de oranje cocarde op de pet (welke van 't zelfde model blijft als thans) en op den rechter (drukknoop) opslag van den stroohoed. De sjerp der officieren blijft van 't tegenwoordig model, behalve bij de cavalerie die bij de atilla 't huzarenmodel aanneemtde kleur is voor alle wapens: oranje. De mantel of burnous voor elk waPen van ,}e k]eur V£ra ae jas. dienstvak J Bovenstaand voorbeeld was maar eene bescheiden poging; ik hoop van ganscher harte op critiek; kom, laten meerdere kameraden eens in die richting wat beproeven. Of schrijft 't I. M. T., ons vakorgaan, een prijsvraag uit? Madjoe. De meeningen van den inzender latende voor wat ze zijn, is de bij Kon. Besluit van 1 April 1909 No. 31 vastgestelde uniformwijziging een stap in de goede richting. Ofschoon uit. Mei officieel nog niets bekend was, zagen we toch al officieren uit Holland aankomende, in de nieuwe attila, welhaast 2 maanden oud. Doch het bevreemdt ons, dat de art. niet den fluweelen kraag heeft gekregen en dat de intendanten de adjudants- krul hebben behouden, terwijl de adjudanten van generaals een staf- krul hebben. Dit zijn inconsequenties, die ook hadden moeten worden hersteld. En dan, die foeileelijke helmhoed die weer alles bederft; een helmhoed, die door eene vergissing, naar men ons inlichtte, met 2 storm banden wordt gedragen, een echte en een leeren, kan dat hoofddeksel nu ook niet wat worden nagezien? De Redactie voelt niets voor een prijsvraag, door haar uitgeschreven. Voor zoo iets moet de le prijs een flink bedrag zijn en dit kan niet beschik baar worden gesteld door uitgevers welke geheel buiten de zaak staan. Madjoe stelle de vraag dus aan het Legerbestuur. Red. I. M. T. 1909. 43

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 705