- 678 dat het snoer en de kwasten voor de onderluitenants, de Adjudant-on derofficieren en de met dezen rang geassimileerde militairen half met zwarte zijde doorwerkt zijn en voor de verdere militairen zijn vervaardigd van katoen in de uitmonsteringskleur. Door den Commandant van het leger en Chef van het D. v. O. in Nederlandsch-Indië kan aan de officieren worden vergund in dagelijksche tenue het halssnoer te dragen. Artikel 7. De sjerp voor de hoofd- en subalterne officieren is van het voor den generalen staf van het Leger hier te lande thans voorgeschreven model. Artikel 8. De eenvoudige jas is voorzien van zes metalen knoopen. Artikel 9. Op den voet als voor de onderofficieren beneden den rang van ad judant-onderofficier is bepaald, is het ook aan militairen beneden den rang van onderofficier vergund een pet te dragen. Artikel 10. "Voor de officieren, de onderluitenants en de adjudant-onderofficieien der cavalerie en der artillerie wordt de giberne afgeschaft. Artikel 11. Voor de hoofd- en subalterne officieren van den generalen staf is de uitmonsteringskleur lichtblauw en zijn bij de witte jas behoorende schou- derbedekkigen, zoomede voor de subalterne officieren de kraag van de blauwe attila en die van de eenvoudige jas aan de buitenzijde geheel met laken in die kleur bekleed. Artikel 12. De onderdeelen der bovenkleedingstukken van de officier-intendanten, die thans van zilver of wit metaal, dan wel van goud of geel metaal zijn, worden vervangen door gelijknamige onderdeelen respectievelijk van goud of geel metaal, dan wel van zilver of wit metaal. Airtikel 13. De kapelmeester van het korps stafmuzikanten, die den titulairen rang van onderluitenant bekleedt, draagt de voor den kapelmeester zonder dien rang vastgestelde uniform, met inachtneming nochtans van dezelfde verschillen, welke tusschen de uniform der onderluitenants en die der adjudant-onderofficieren van eenzelfde wapen bestaan. Hij draagt een sabel met sabelkoppel en dragon van het voor de on derluitenants geldend model. Artikel 14. Yoor zoover daarin niet door Ons of krachtens Onze machtiging mocht zijn voorzien, is de Commandant van het Leger en Chef van het Depar tement van Oorlog in Nederlandsch-Indië bevoegd tot vaststelling of andere omschrijving van de modellen der kleeding- en uitrustingstukken der militairen van dat leger, met dien verstande nochtans, dat hij tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 708