75 Spanje, Rusland, DuiiscMand, kunstgrepen, om ben daardoor voor die knoeierijen te vrijwaren. Daaruit ziet men boe vindingrijk de leveranciers zijn bij bet zoeken naar derge lijke practijken. Bij het 2de Legerkorps te Amiens werden voor de officieren over dit onderwerp voordrachten gehouden. (Mil. Wochenblatt No. 100). OisuiDe 3nfanterie-pafronen, Yoor bet Mauser-geweer is thans eene nieuwe patroon, met rookloos buskruit en een spitsen kogel in een koperstaalmantel, in beproeving genomen. De verkregen aanvangssnelheid bedraagt 860 M. terwijl deze tot heden 660 M. bedroeg. De proeven hebben aangetoond, dat de nieuwe kogel op een afstand van 400 M. het schild van het Schneidersnelvuurgeschut doorboort, eene uitwerking, die met het thans nog in gebruik zijnde projectiel niet verkregen kan worden. (United Service Gazette). De Scfiako terug. Door eene keizerlijke legerorder werd de invoering aangekondigd van een nieuw parade-hoofddeksel, iuplaats van de thans in gebruik zijnde pelsmutsen. Zooals algemeen verondersteld wordt, zal bedoeld hoofd deksel bestaan uit eene schako, zooals ten tijde van den bevrijdings oorlog werd gedragen. Armeeblatt CaDQleriebeiuopening. CavaleriebewapeningVolgens mededeeling van een, gewoonlijk goed onderricht correspondent, hebben de, in den loop van dezen zomer bij eenige cavalerieregimenten genomen proeven, met eene, op de karabijn te bevestigen sabelbajonet, tot de overtuiging geleid, dat van eene af schaffing der sabel en eene definitieve vervanging daarvan, door boven bedoeld nieuw wapen, nooit sprake zal kunnen zijn; dat echter, behalve met de lans, en de fzooals tot heden aan den zadel bevestigde sabel, zoomede de karabijn, in de toekomst ook nog rekening zal zijn te hou den met eene korte sabelbajonet, als bewapening van den cavalerist. Want met het oog op de steeds meer toenemende belangrijkheid van het gevecht te voet voor de cavalerie, behoort deze ook uitgerust te zijn met een blank wapen voor den stormaanval en voor het binnendringen in de vijandelijke stelling, en dit zou alleen eene daartoe aan den koppel te dragen korte sabelbajonet kunnen zijn. N. M. BI.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 93