\7ragenbu5. Een Uerzoefcschriff, Geachte Heer Redacteur! Tegelijk met dit schrijven veroorloof ik mij U een verzoekschrift aan te bieden, gericht aan Zijne Excellentie den Commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië, met beleefd verzoek het, verrijkt met Uw advies, wel in ons Tijdschrift te willen opnemen. Het is wel niet de hiërarchieke weg, maar de omstandigheden kunnen nu een maal medebrengen, dat een andere de voorkeur verdient. Mocht U kunnen goedvinden aan H. H. machthebbenden, die in deze aan gelegenheid een woordje hebben mee te spreken, een afdruk te willen aan bieden, dan houd ik mij daarvoor ten zeerste aanbevolen. Inmiddels heb ik na beleefde groeten en met alle achting de eer te zijn Uw dienstw. dienr. Vox Popüli. Aan Zijne Excellentie den Commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Neclerlandsch-Indië. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, Yox Populi, Officier van het Nederlandsch-Indische Leger; dat hij met groot leedwezen kennis heeft genomen van het Koninklijk Besluit van den 5den September 1908, No. 39, (Algemeene Order 92/08) waarbij een gewijzigde witte uniform voor officieren en adjudant-onderof ficieren is ingevoerd dat hij aan de vervallen uniform in alle opzichten verre de voorkeur geeft boven de gewijzigde, zooals die in vorengenoemd Koninklijk Besluit is omschreven dat de witte uniform, zooals zij tot heden is gedragen, zich al zeer spoedig eene groote mate van populariteit bij het officierskorps heeft verworven, welke populariteit nog vermeerderd is door de verbeteringen met betrekking tot de rangdistinctieven, die zij in het jaar 1905 heeft ondergaan dat zij na dien tijd zoo volkomen aan hare bestemming heeft beantwoord, dat zelfs de zoogenaamde „militaire causeurs" in de dagbladen er geen kwaad meer van hebben durven zeggen dat zij, zonder kostbaar te zijn, een zeer net en gekleed costuum vormde, dat de burgermaatschappij ons benijdde, en waarin men zonder eenig bezwaar officieele plechtigheden daargelaten, overal en altoos ver schijnen kon; dat het reeds om die redenen groote en algemeene verwondering onder het officierskorps heeft verwekt, dat eene zoo doelmatige en populaire

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 122