„^'abnegation militaire". 1Ü6 - in 't schieten, dan met ideale zwenkingen en verrukkelijke paradepassen, is het vreemd, dat niet krachtiger nog aangemoedigd wordt de jacht. Voor infanteristen de sport bij uitnemendheid: beweging in het veld en schieten op levende doelen. Nagenoeg overal terrein, geen jachtwet of acte. Voor vele ouderen, die in voetbal, tennis en dergelijken teveel spel zien, en afkeerig zijn van de aanraking met een sportwereld vol hoogere- burgersehool-opschroeverij, eene uitnemende plaatsvervanging. Men helpt wel den soldaat aan geweer en patronentoch maakt hij er te weinig gebruik van omdat—ja, dat weet hij zelf niet. Velen zouden gaarne Zondagsmorgens er op uit gaan, wanneer een der officieren leidde en regelde; het is 't organiseerend talent, dat den minder ontwikkelde ontbreekt. Voor de officieren bestaan echter geen tegemoetkomingen, waardoor de uitgaven hen terughouden. Wel kan buskruit ontvangen worden op afgelegen oorden, doch op eenigszins grooter plaatsen is dat uitgesloten. Om de particuliere handelaren niet te benadeelen? Thans ziet men het verschijnsel, dat uiterst weinig officieren deze sport beoefenen, niettegenstaande verscheidenen een jachtgeweer in bezit hebben. Aldus den winkeliers geen voordeel; doch wel een debet aan de zijde van de lichaamsontwikkeling en schietsport: der infanterie een nadeel. G. K. Ik heb een meeningsversehil met mijn vrouw en hoewel het in 't al gemeen het beste is dit zonder tusschenkomst van derden op te lossen, zou ik in dit bijzondere geval gaarne de meening van de Redactie van het I. M. T. of die van eenig lezer vernemen. Ik moet mij namelijk voorloopig als verliezende partij beschouwen. De zaak is deze. Eenigen tijd geleden heb ik mij voor enkele dagen ter uitvoering eener opdracht met eenige ondergeschikten en paarden uit mijn garnizoen moeten verwijderen. Het verloop der reis was als volgt: per trein naar het station het dichtst gelegen hij het terrein der op dracht, vervolgens te paard naar een dessa in dat terrein en na afdoe ning der opdracht per trein naar het garnizoen terug. Ter bestrijding van de buitengewone uitgaven, die deze dienstverrichting van mij vergde, mocht ik volgens de voorschriften de bepalingen voor meerdaagsche oefeningen toepassen. Het resultaat van deze bestrijding volgt uit onderstaand staatje:

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 174