De Koninklijke Ulag, Zorg uoor den Oud-fDilitair. 182 De op het Koninklijk Paleis in het Noordeinde ontplooide nieuwe vlag van H. M. de Koningin, is een vierkante vlag van oranjekleur, in vakken verdeeld door een over het midden geplaatst staand vierarmig kruis van Nassau's blauw, ter breedte van één vijfde van de zijden van de vlag, met in het midden van het kruis het Koninklijk Wapen, het schild gedekt door de Koninklijke Kroon en omhangen door de versier selen (lint met ordeteekenen) van het Grootkuis der Militaire Willems orde de boven en onderzijde van het wapenschild liggende in de lijnen der boven en onderzijde van het kruis. Toorts in het midden van elk der vier door het kruis gevormde oranje-vakken een jachthoorn van azuur, gesnoerd en geopend van keel, beslagen met zilver (oranje). De Volksbond tegen Drankmisbruik in Nederland heeft in zijn voor laatste algemeene vergadering besloten tot het vormen van een perma nent comité ter behartiging van de belangen van den oud-indischen militair. Het hoofdbestuur heeft tot leden van dit comité benoemd de heeren S. Lulofs, jhr. J. D. Six en A. S. Carpentier Alting te 's Gravenhage, A. Klontje, te Middelburg, en G. de Wal, te Harderwijk. Dit comité heeft thans zijn arbeid aangevangen en het land verdeeld in 95 bemoeiingskringen, omvattende alle gemeenten. De afdeelingen van den Volksbond worden uitgenoodigd een bepaald persoon aan te wijzen, die handelend op moet treden in den kring, waaronder de afdeeling ressorteert, terwijl de afdeeling Amsterdam en Botterdam dien persoon steeds kennis zullen geven van de vestiging van gegageerde of gepensionneerde militairen van het Ned.-Ind, leger binnen den kring. Hulp aan genoemde oud-militairen kan verleend worden. Ie door hun adressen van geschikte gezinnen te bezorgen, die hun tegen matig kostgeld een aangenaam thuis willen verschaffen 2e door hen te wijzen op de gevaren waaraan zij bloot staan, wanneer zij onderkomen zoeken in andere minder gunstig bekend staande hui zen; 3e. door hen te houden uit de handen van woekeraars, wier bedoeling het is hen ten eigen bate te expluiteeren. 4e. door hen voor te lichten bij het zoeken naar geschikten arbeid. (N. Soerabaja. Courant.) We juichen dit streven in alle opzichten toe, en nemen dit bericht over, opdat a. s. gegageerde en gepensionneerde militairen er aan denken zullen, dat deze Yereeniging bestaat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 200