282 Italië, Zmitserland. Denemarken, tDanoeuures der uriju>illige isielrijders en automobilisten. Den 20ea September j.l. is een interessante manoeuvre gehouden, waaraan compagnieën wielrijders en detachementen vrijwillige wielrijders en automobilisten deelnamen. Het algemeen denkbeeld was het volgende: Een roode partij (3 bat. inf., een batt. art. en een ponton afdeeling) heeft in opdracht een brug te leggen over de Po; een blauwe partij heeft in opdracht dit werk met behulp van de wielrijdersafdeelingen waarover hij beschikt, te beletten. De blauwe partij bestond uit 3 compagnieën wielrijders (Bersagheri), 473 vrijwillige wielrijders, een batterij van 7.5, een groep automobilisten en de noodige hulpdiensten. De vrijwilligers waren afkomstig van Milaan 120, Ancona 88, Florence 60, Como 80, Somma 23, Sondrio 20, Gallerate 40, Imola 11, Macerata 10, Genua 31, Yerona 20, Parma 20. R. M. A. E. Nov. -1908. Rel nieurne uoorschrifl op de beuordering. Voor de bevordering in actieven dienst werd een afzonderlijk voorschrift vastgesteld. Voor elke benoeming en bevordering is het verkrijgen van een brevet van bekwaamheid noodig. Bevordering tot eersten luitenant geschiedt bij bestaande vacature en naar ouderdom van rang, voor alle andere bevorderingen geldt als regel vacature en geschiktheid. Aan het einde van de herhalingscursussen worden, ter vaststelling van de volgorde der te bevorderen officieren tot don rang van overste, rangsgewijze door de afdeelingschefs bevorderingslij sten opgemaakt. Bij het Militair Departement zelf worden de lijsten voor commandanten der Divisies en Legerkorpsen opgemaakt. Uit de voordrachten tot bevordering wordt een zoodanig aantal genomen, dat daarmede de bestaande vacatures worden aangevuld. De bekwaamheidsgetuigschriften voor bevordering tot 2den luitenant, lsten luitenant en kapitein worden door de afdeelings- commandanten, voor de hoogere rangen door de commissie voor lands verdediging afgegeven. (Mil. Wochenblait No 111.) Tehuis uoor Officieren. Door eene edelmoedige schenking is de „Vereeniging van Officieren" te Kopenhagen in het bezit gekomen van een Officiersheim in Snekkersten op Seeland. De voor het gebruik en het' beheer van het Tehuis uitge werkte voorschriften zijn goedgekeurd door de Regeering.^ De aan het einde van elk jaar op te maken balans moet aan het Ministerie van Oorlog ter verificatie en goedkeuring worden ingediend. Het doel van het Tehuis is, den gepensionneerden officieren die als actief officier in het leger hebben gediend een vrije woning te verschaffen, wanneer zij

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 306