Gebruik uan [Dachinegeiseren, Het Gevecht. 375 Het Japansche „Voorloopig Reglement voor Machinegeweren" bevat de volgende aanwijzingen voor het gebruik daarvan. Algemeene beginselen. 52. De schootsverheid en het indringingsvermogen der machinege weren zijn dezelfde als van 't infanteriegeweer, doch gedeeltelijk ten gevolge van de meer geconcentreerden vuurbundel zijn de eerste meer geschikt tot het brengen van een krachtig vuur op kleine ruimte en kunnen daardoor de kansen voor het slagen van den stormaanval ver beteren. Het is derhalve een ernstige fout, de machinegeweren te gebruiken bij een sleepend gevecht. 53. Overal waar infanterie kan komen, kunnen ook de machinegewe ren gebracht worden. Alles wat dekking geeft aan infanterie, is ook voor machinegeweren daartoe geschikt. 54. Het vuur mag niet geopend worden op goed gedekte tirailleurs of op de vijandelijke machinegeweren, tenzij de plaatsen van zulke doe len volkomen bekend zijnanders is het munitieverbruik te groot in yergelijking met de te behalen resultaten. Nachtelijk vuur kan slechts uitwerking hebben, wanneer de geweren overdag gericht zijn geworden of wanneer het doel verlicht is. 55. Eene machinegeweerafdeeling 1gereed tot vuren, kan den aan val van overmachtige cavalerie afslaan. In dat geval is het verkieslijk de geheele breedte van het doel onder vuur te nemen. 56. Men moet niet meenen, dat machinegeweren de artillerie kunnen vervangen of dat hun taak zou zijn, het gevecht met vijandelijke artil lerie op groote afstanden op te nemen. Het resultaat van zulke misvat tingen is munutieverspilling. Maar wanneer het mogelijk is, de artillerie op korten afstand te naderen of enfileerend op korten afstand te beschieten, kunnen machinegeweren met succes gebruikt worden. 57. Als regel wordt de machinegeweerafdeeling gebruikt in haar geheel doch bij noodzakelijkheid kan zij gesplitst worden in secties van 2 geweren. Yerdere splitsing tot 1 geweer is alleen toegestaan onder bijzondere omstandigheden. 58. Het tijdstip voor het afladen der machinegeweren van de draagpaar- den worde gekozen in verband met terrein en omstandighedenhet is echter meestal beter reeds af te laden bij het begin van het gevecht. 59. Het juiste oogenblik om de machinegeweren in actie te brengen worde bepaald in verband met het doel van het gevecht en de ge vechtsomstandigheden. Daarom is de commandant der troepeneenheid, waaraan de afdeeling is toegevoegd, verantwoordelijk voor haar juist gebruik. In sommige bijzondere gevallen kan evenwel de commandant van het geheel alle of enkele machinegeweerafdeelingen eene opdracht geven. 1) Een afdeeling bestaat uit 6 geweren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 401