382 Rusland. 6 stukken (1106 man, 1017 paarden). Elk regiment heeft bovendien 27 munitiewagens, waarvan 9 met brisant-granaten en beschikt dus over 204 schoten per stuk. 5. Een pionierbataljon van 3 compagnieën (784 man)40 a 50 M. brugmateriaal 6. Vier machine-geweerafdeelingen van 6 geweren (elk infanterie- regiment één afdeeling). 7. Een afdeeling geneeskundige dienst. 8. Een telegraafafdeeling. 9. Acht munitie colonnes, waarvan 4 a 60 voertuigen voor de infanterie en 4 a 46 voertuigen voor de artillerie zoodat voor elk stuk beschikbaar zijn 204 schoten bij het regiment en 490 bij de munitie-colonnes. 10. Vier verplegingscolonnes, elk het' benoodigde voor één dag me devoerend. 11. Vier of zes veldhospitalen, een slacbtveedepot. De gezamenlijke sterkte van een divisie bedraagt 18875 man, 4938 paarden en 1765 voertuigen. Gewoonlijk wordt in geval van mobilisatie de divisie versterkt met een landweerbrigade en telt dan ongeveer 25000 man. Milt. Art. ii. Genie 1908. Gemeldige legerfieruorming. G. Prosoroff, correspondent van de „Tag", hangt hiervan het volgende beeld zoo ongeveer op De heele wereld verwachtte na het sluiten van den vrede een groote hervorming. De „geest" moest anders worden. En wat gebeurde? Eenige dozjjnen generaals werden bedankt. Echte dorre twijgen waren het, die afvielenToen werd het rustiger. De aftandsche generaals met protectie werden gestopt in een menigte van commissies die als sinecure dienden. Grootsche daden werden uitgebroeidEen aigeheele opsomming zou te overweldigend zijn. Alieen een doorkneed strateeg of een kleermaker zou haar kunnen verwerken. De zomermutsen krijgen een band in de kleur van het regiment! De nette en praktische unitormen, die alleen met haken gesloten werden, zijn nu bezaaid met blinkende knoopen, die thans door alle andere legers vermeden worden. Bijzonder van gewicht voornamelijk voor de beurs is de verande ring van dragonderregimenten in huzaren en ulanen. Om het gevoel van eigenwaarde van de menschen te verhefFen krijgen deze regimenten een sleepsabel Aan lissen, kragen, strepen, enz. zijn zeer vele diepzinnige veranderingen aangebracht, die voorzeker den velen commissies buitengewone gees telijke inspanning gekost hebben. Niet zonder symboliek, is de toezegging van fluweelen kragen en officiersepauletten aan de artsen. Zij stelt de vertegenwoordigers der humaniteit zelfs met officieren gelijk. De stoutste verwachtingen verwekt het bericht dat het voetvolk in plaats van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 408