535 Duitscfiland. Dialië. onder een verantwoordelijk bestuur en met inachtneming van onder staande regels: a. Schietplichtigen treden in den regel in een schietvereeniging hun ner gemeente ter vervulling van den schietplicht. Toelating kan alleen geweigerd worden om bizondere redenen, en met machtiging van de militaire overheid in het canton. b Schietplichtigen mogen slechts opgenomen worden als werkende leden met alle rechten en plichten. c. Geldelijke bijdragen der leden moeten tot een minimum beperkt worden. d. Bij verandering van woonplaats zal den leden het overgaan in een andere vereeniging vergemakkelijkt worden e. De leiding der oefeningen mag slechts toevertrouwd worden aan bekwame leden, die gevormd worden op schietonderwijzerscursussen. Art. 14. Officieren en onderofficieren zijn verplicht deel te nemen aan de leiding der schietvereenigingen. Art. 17. De besturen der schietvereenigingen hebben het recht om schutters die de bepalingen niet opvolgen of zich onbehoorlijk gedragen van het schietterrein te verwijderen. Zijn dit schietplichtigen, dan moeten zij hun schietplicht vervullen bij een verplichten cursus en zonder betaling. (c). {S. M. BI. 1909). Officieren naar 3cp an. De Minister van Oorlog maakt bekend dat hij het voornemen heeft elk jaar eenige officieren van alle wapens naar Japan te zenden, opdat deze zich in de kennis der Japansche taal volledig kunnen bekwamen en kennis omtrent het Japansche leger kunnen verzamelen. De duur van het verblijf wordt op twee, bij uitzondering op drie jaar berekend. Slechts die officieren komen in aanmerking die goed Engelsch spreken en zooveel mogelijk het Japansch verstaan. Aangezien deze officieren meer uitgaven hebben, worden ze, wat inkomsten betreft, gelijkgesteld met die van de koloniale troepenzij treden van af den dag van hun vertrek in het genot van dat tractement. De cursussen in de Japansche taal hebben eiken "Woensdag plaats in de Oostersche school; de kosten om daaraan deel te nemen bedraden 100 fr. per jaar, doch de officieren kun nen zich persoonlijk tot den Minister van Onderwijs wenden om kwijtschel ding van de kosten te verkrijgen. Tot deze lessen kunnen alleen officieren worden toegelaten, die deelnemen aan de lessen der Hoogere Krijgsschool. (r.) (M. W. No. 146). Phofographische opnome nan Rome in Dogelnlucht. De Italiaansche „Speciale Dienst" houdt zich sinds eenigen tijd bezig met het doen van photograpische opnamen door middel van een kabel ballon, die instede van met een mand uitgerust is met een photografie- toestel met naar beneden gerichte lens en dat van af den grond kan worden bediend. Uit de verschillende opnamen te land en te water is in het bijzonder te vermelden een samenhangende opname van Eome in vogelvlucht. De ongeveer een oppervlakte van 1500 H. A. beslaande

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 561