538 3apan. wapen soorten staat echter nog niet zoo hoog. Bovenstaande mededeelingen komen uit den mond van den Japanschen artillerie-overste Igata, die langen tijd in China raad-adviseur der regeering was en thans naar Japan is teruggekeerd. O'-) (M. W. No 115). Opleiding Dan Cadetten. De Chineesche regeering heeft cadetten voor hunne opleiding naar Frankrijk gezondeD, die reeds van Peking via Siberië zijn vertrokken. 2 ervan behooren tot den Han-stam, 2 tot den Mongoolschen en 1 tot den Mandschoe-volksstam. De jongelieden zijn 17 jaar. De Fransche regeering heeft de Chineesche beloofd de opleiding zoo grondig mogelijk te doen zijn. De cadetten krijgen van hunne regeering een toelage van 2000 francs 'sjaars. Dit is de tweede maal, dat Chineesche cadetten voor hunne opleiding naar Frankrijk worden gezonden en aangezien deze maatregel doeltreffend is gebleken, zullen nu voortaan jaarlijks 15 jongelieden daarheen worden gezonden. (M. W. No 115.) Geldelijke belooningen. Vele soldaten en officieren die in den Kussisch-Japanschen oorlog hebben meegestreden, hebben belooningen in geld gekregen, hetwelk hun echter niet contant is uitbetaald, maar te hunnen behoeve op de spaarbanken werd gezet. (M. W. No. 146). Onttrekking aan den dienst. Eenigen tijd geleden poogden een aantal jongelieden zich te onttrekken aan hun militairen dienstplicht. Het is thans een gewichtige aangele genheid om aan dit euvel een einde te maken. Verder tracht men een goede grondstof op te leiden om daaruit reserve-officieren te rekruteeren. Ook tracht men het door de invoering van den tweejarigen diensttijd ontstane gebrek aan onderofficieren te verhelpen. Vele onderofficieren kiezen na een korten diensttijd een ander beroep. (r.) (M. W. No. 138). Keuze uan beroep. De Chef van het Militair Onderwijs heeft de aandacht van de Gou verneurs der verschillende provincies gevestigd op de omstandigheid, dat de slechte leerlingen der Hoogere Burger- en dergelijke scholen grooten- deels het officiers-beroep kiezen, terwijl de goede naar de Hoogescholen gaan. De Gouverneurs zullen nu de vraag te overwegen hebben hoe dit euvel te verhelpen, (r.) (M. W. No. 114).

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 564