Urcgenbus. Oefening der troepen bemapend met karabijn en maréchaussee sabel, Bij circulaire van den Ch. van het W. der Inf. dd. 23 Maart 1905 is bepaald dat inf. afdeelingen bewapend met maréchaussee bewapening uitsluitend geoefend worden tegen den inlandscheti vijand. Zou he»; geen aanbeveling verdienen dit uit te breiden tot verschil lende handelingen uit den kleinen oorlog tegen den buitenlandschen vijand Hoè men zich ook voorstelt, dat ons leger tegen een eventueelen B. Y. zou moeten optreden, partijgangerskorpsen zouden altijd onberekenbare diensten kunnen presteeren. De maréchaussée compagnieën, voornamelijk bestaande uit in handelingen van den kleinen oorlog doorkneede elemen ten, zijn m. i de aangewezen troepeuafdeolingen tot eventueel te vor men partijgangerskorpsen. Bovendien zou dit een rijk veld voor oefeningen opleveren. Men moge zooveel afwisseling in de oefeningen tegen den I. V. brengen als men wil, ze blijven toch altijd eenigszins eenzijdig.Troupier S. Door den Comdt. van het Leger is bepaald, dat de met karabijn en maréchausséesabel bewapende compagnieën kunnen dee'nemen aan brigade oefeningen, niet uitsluitend bestemd voor handelingen welke bij hunne bijzondere opleiding passen. Hieronder zijn dus te rekenen kleine partieële vooral nachtelijke gevechten, overvallingen, het bemoeilijken van operatie- en communicatielijnen, het verontrusten van de operatiebasis des vijands enz. Eed. Geachte Redacteur, Met het oog op aanschaffing van nieuwe zwarte uniformen verzoek ik UWelEdelgestrenge beleefd of U mij ook zoudt kunnen meedeelen hoe het staat met de voorgestelde wijziging van tressen in fouragéres. U bij voorbaat dankend, Met beleefde groeten, Hoogachtend, Uiv Dnr Paré-Paréj 20/4—'09 A. G. Wij kunnen U hierop niets anders mededeelen, dan dat ongeveer 2 maanden geleden telegrafisch door den Minister werd verzocht mede te deelen of er bezwaren tegen bestonden om de officieren en manschappen te kleeden met de huzarenattila (zes tressen op de borst en passanten in den vorm van een klaverblad op de schouders) en ook de mindere militairen schouderkwasten te verstrekken, dus zooals alleen voor de offi cieren was voorgesteld. Daarop is door het Legerbestuur geantwoord eu de Regeering is daarmede meegegaan dat er geen bezwaren tegen bestonden. Er is dus alle kans dat de uniform al heel gauw de bovenomschreven wijziging zal ondergaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 588