642 l/ereenigde Stalen uan Amerika, hegernieuBs. üniforrnproeDen. Met betrekking tot het houden der proeven met de kleeding voor Liet leger zijn de ondervolgende bepalingen getroffen I. De proeven worden genomen bij afdeelingen van ongeveer 100 man bij het Norrbotten-regiment, het regiment Norrlanddragonders, het Wendes-artillerie regiment, de infanterie-volontairscholen te Halmstad en Norrköping. 2. De proeven omvatten zoowel het officiersuniform ais dat der onderofficieren en manschappen. 3. De verstrekte proefkleeding en uitrustingstukken behooren gedurende den proeftijd steeds gedragen te worden. 4. Worden van do voor de proef uitgekozen manschappen eenigen wegens dringende omstandigheden voor andere diensten gecom mandeerd, dan geven zij de proefkleeding aan een vervanger af. 5. De manschappen voor de proef uitgekozen krijgen ieder twee nieuwe uitrustingen, bestaande uit atilla, pantalon, hoofddeksel, ondergoed en toebehooren en wel krijgt een vierde gedeelte twee uniformen M/06, een ander een vierde evenzoo, maar met de daaraan door de commissie wenschelijk geachte aangebrachte wijzigingen, weer een ander vierde gedeelte één uniform M/06 en één van het voor de invoering M/06 in gebruik zijnde model en het andere vierde gedeelte twee uitrustingen van de laatste soort. Over het verloop van de proeven moet op ge zette tijden aan het ministerie van oorlog worden gerapporteerd. De proeven begonnen 1 Novenber 1908. (Mil. Wochenblatt JVo. 138). II. De onlangs openbaar gemaakte rapporten van den chef van het departe ment geven te kennen, dat in het algemeen de toestand van hetAmeri- kaansche leger tot tevredenheid kan stemmen. De gezondheidstoestand is bevredigend, de verpleging is, zij het ook met beduidende kosten, verbeterd en ook de resultaten der werving kunnen thans als voldoende aangemerkt worden, wat wel toe te schrijven zal zijn aan het verlichten van den dienst, zoomede voornamelijk aan het opheffen der vele corvee diensten. Aanbevolen wordt, inplaats van de nog veel gebruikte burger- schrijvers, liever voor die betrekking geschikte soldaten aan te stellen en deze dan soldijverhooging en toelage toe te kennen, om op die wijze het dienstnemen in het leger meer populair te maken. Het nieuwe machine-geweer wordt geprezen, ofschoon het schoolschieten eenige gebreken van geringe beteekenis aan den dag heeft gebracht. Om de langzame bevordering in de lagere officiersrangen te verbeteren, wordt het onvrijwillig en tijdig ontslaan van olficieren aanbevolen, op de wijze als dit bij de marine plaats heeft. De uitbreiding der infanterie en de reorganisatie der cavalerie, wordt tot verhooging der slagvaardigheid van het leger, voor noodzakelijk verklaard. Aand N. J.) M. Schieten zonder knal, In Juni heeft de uitvinder Maxim te New-York aan een aantal ge- noodigden zijn knalvrij geweer vertoond. Volgens onpartijdige berichten waren de resultaten opzienbarend. Maxim toonde het geweer, dat er als een gewoon handvuurwapen uitziet, en vuurde ermede op een dik boek. Het schot was volkomen zonder knal en de aanwezigen dach-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 672