677 middehte rij groote of zoogenaamde ballonknoopen, de beide andere middelsoort of zoogenaamde half-ballonknoopen. c. De schouderpassanten zijn van het in figuur III der bij dit besluit behoorende plaat aangegeven model, met dien verstande dat het koord overeenstemt met dat van de borsttressen en de knoop met de hierboven onder b vermelde half-ballonknoopen en dat op den linkerpassant een kneveltje en onder dien passant een zwart overtrokken knoopje is aan gebracht, een en ander tot bevestiging van het in artikel zes hierna bedoelde halssnoer. d. Yoor de groote tenue zijn de borsttressen en de schouderpassanten van dezelfde modellen als voor de overige tenues. e De zakken aan de achterzijde in de panden en de versiering in de uitmonsteringskleur om die zakken komen te vervallen. f. De versieringen in de uitmonsteringskleur op den rug en ter weers zijden op de panden worden vervangen door versieringen van fijn zwart kemelsgaren tres, breed drie en een halve millimeter, en overigens van het in figuur II der bij dit besluit behoorende plaat aangegeven model. g Aan de achterzijde in de taille aan weerskanten op de sub f bedoelde versierit g op den rug wordt een zwart kemelsgaren zoogenaamde half ballonknoop gedragen. Artikel 5. De blauwe attila ondergaat voor de militairen beneden den rang van Adjudant-onderofficier de navolgende wijzigingen: a De uiteinden van den kraag, die drie tot drie en een halve centi meter hoog is, sluiten rechtstandig tegen elkander aan. b. De borst is voorzien van zes tressen van plat zwart wollen tres, breed vijf millimeter, en van drie rijen van zes metalen knoopen, de middelste rij zorgenaamde ballonknoopen, de buitenste rij zoogenaamde half-ballonknoopen, en wordt gesloten op de wijze, als in figuur I der bij dit Besluit behoorende plaat is aangegeven. c. De schouderpassanten zijn van vierkant, vijf millimeter dik koord van zwart saai, doch overigens van het in pnnt c van het vorig artikel aangegeven model met een knoop van het bestaande model. d. Yoor de groote tenue geldt hetzelfde, als in punt d van artikel vier ten aanzien van de attila der officieren is bepaald. e. De zakken aan de achterzijde in de panden en die in de voering van de linkerborst worden vervangen door een rechter- en een linker borstzak der in het vorig artikel bedoelde attila voorgeschreven model. De versieringen in de uitmonsteringskleur op den rug en aan weerszijden op de panden worden vervangen door versieringen van plat zwart wollen tres, breed vijf millimeter, doch overigens van het in punt f van artikel vier aangegeven model. Artikel 6. In groote tenue wordt over de blauwe attila een halssnoer gedragen, voor de hoofd- en subalterne officieren van het voor hunne ranggenooten van het leger hier te lande thans voorgeschreven model, met het snoer van goud- of zilverkoord al naarmate de band der pet van goud of zilver is, voor de militairen beneden den rang van officier van het voor de tweede luitenants geldende model met dien verstande evenwel

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 707