65 Opmerkingen Dan een baialjonsGdjudanL Mogen deze enkele grepen aanleiding geven tot herziening van de bepalingen en hare vereeniging in één voorschrift, het Voorschrift op de Eerbewijzen. rp De geachte inzender wijst hier op verspreide bepalingen omtrent de eerbewijzen, die door verschillende personen samengesteld en later alleen op enkele punten herzien, nu hun onderling verband hebben verloren. Vergissen we ons niet, dan is eene algeheele herziening, zoowel van de tenue's, als van de eerbewijzen in bewerking. Op het gebied van herziening der voorschriften, die gelijksoortige onderwerpen behandelen, ten einde daarin de noodige eenheid van ge dachte te brengen, ligt nog een groot veld braak. Om eens iets te noemen: de voeding. Men neme voor een aardigheid eens een vrijen avond en legge naast elkaar de tarieven, die we daaromtrent hebben, zoowel die, welke zoo heeten (15 1620 enz.) als de bijzondere, vastgesteld voor elke expe ditie (Djambi, Atjeh, Bali, Boni enz.) als voor excursies. Een ander punthet militair onderwijs. Een staalkaart van exameneischen. 't Is een beeld des tijds, waarin de spoedkoorts geleidelijk een ieder aantast en het verband met wat er is, noodzakelijk verloren moet gaan. I Kleeding. a. De pantalon. De tegenwoordige pantalon staat leelijk en is oapractisch wanneer ze over bloote voeten hangt. Of de man haalt haar te hoog op, of hij trapt ze af, of hij bindt ze met touwtjes van onderen vast of hij slaat ze om. Zelfs al draagt hij ze volgens alle regels van de kunst, dan nog zwab bert ze om het been. De tegenwoordige sergen-, zoowel als de blauw katoenen pantalons krim pen en trekken vaak na eenige keeren gewasschen zijn, hangen daar door niet recht naar beneden en vallen niet netjes over de schoenen. Zonder groote kosten ware een practischer en smaakvoller kleedingstuk te verkrijgen, dat bovendien ook voor officieren en Europeesehe militai ren kan worden aanbevolen. Daarvoor behoeft de pantalon slechts zoodanig veranderd te worden, dat ze met een paar knoopen beneden den enkel het been omsluit 1). De op de witte pantalon zoo leelijk staande zwarte fietskappen zouden dan kunnen worden verboden. De hierboven aanbevolen pantalon zal de slobkousen beter om het been doen passen, omdat ze niet dubbel behoeft te worden gevouwen. Door minder kans op bemoddering en aftrappen zal de slijtage minder zijn. Ten slotte zal de om den enkel sluitende pantalon vlugger staan. Daar een stuk witte sok te voorschijn komend tusschen broek en schoen echter minder mooi zal staan, zal deze pantalon niet kunnen worden gebruikt bij de leeren schoenen van het tegenwoordig model. Deze zullen l) Zooals de bekende Oostenrijksche broek, die in hooge rijgschoenen wordt gedragen Bed. I. M. T. 1909. 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 83