76 Duitschland. China. marine. Uelddiensthoorsdirifi. Verschleierung. In het nieuwe Duitsche Velddienstvoorschrift komt een nieuw hoofdstuk voor, getiteld „Verschleierung", waarin in een vijftal artikels wordt aan gegeven wat onder Verschleierung verstaan wordt en hoe en met welk doel die zoowel bij het offensief als defensief geschiedt. De Revue militaire des Armées étrangères van October 1908, het velddienstvoorschrift besprekende, zegt over dit hoofdstuk het volgende. De Verschleierung, nieuw woord in de officieele militaire kunsttaal, heteekent in werkelijkheid een soort van werkzaamheid, verschillend van die der verkenning en van den veiligheidsdienst; zij is anders dan deze beiden, ofschoon zij er inde uitvoering talrijke punten mede gemeen heeft. Deze bizondere taak, die naar het schijnt, op speciale detachementen zal rusten, zal ten doel hebben den vijand te beletten om in een bepaalde strook voor front en vleugels de genomen maatregelen waar te nemen. Het schijnt dat het Duitsche reglement door de Verschleierung heeft willen voorzien in de noodzakelijkheid om een dekkend masker te vormen. De werkelijke beteekenis van het woord is in onze taal moeilijk aan te geven door een enkel woord. Verkenning, veiligheidsdienst en Verschleierung, zijn in beginsel slechts onderscheiden door de belangrijke taak welke elk te vervullen heeft; bij de uitoefening ervan maken zij gebruik van dezelfde middelen maar op verschillende wijze. Men zou kunnen zeggen dat, buiten de zuiver omschreven bizondere taak van een bepaald detachement, om de troepenbewegingen in een bepaald rayon te verbergen, de verkenning en de veiligsheidsdienst- de Verschleierung verzekeren, op dezelfde wijze als de veiligheidsdienst en de verkenning, hoewel van nature verschillend, elkaar stilzwijgend aan vullen of helpen. Rev. mil. arm etr. 971 1908. De toekomstige Chineesche Marine is verdeeld in drie afdeelingen, t. w. de Hokuching, de Nauching- en de Etzuchingvloot. De Hokuching-vloot heeft hare standplaats nabij de Gele Zee, de Nauching-vloot bij de pro vincies Hupey en Chekiang, de Etzuching-vloot bij de Tuhkiho-provincie. Iedere afdeeling zal bestaan uit één groot linieschip, 1 a 2 pantser kruisers le klasse, 5 a 6 pantserkruisers 2e klasse, eenige kruisers 4e klasse, kanonneerbooten, transportschepen, schepen voor den ophelderingsdiensten schepen ter bescherming van torpedobooten. Bovendien heeft ieder der drie vloten 2 torpedobootafdeelmgen en 2 a 3 onderzeebooten. De Hokuching- vloot zal drie oorlogshavens bezitten: Tschifu, Tientsin en Taik; de Nauching-vlcot twee: Schuzan en de golf van Sanmou; en de Etzuching-vloot ten slotte Yurin in de provincie Kanton. De werving der matrozen, hunne opleiding en oefening, zal geschieden naar het voorbeeld van verscheidene Staten. Osaka Maenichi-Zeitung.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 94