77 Australië, 5are Strijdkrachten. De Australische troepen hebben ongeveer de ondervolgende sterkte: Veldleger. In vredestijd 13822 man met 60 stukken geschut. Garnizoenstroepe.n. In vredes- zoowel als in oorlogstijd 11733 man. Bovendien hebben de schietvereenigingen een gezamenlijk ledental van ongeveer 30000 man, die op eenigszins militaire wijze georganiseerd, de kern van een reserveleger vormen. Het veldleger wordt in oorlogstijd opgevoerd - tot 27769 man met 76 stukken geschut. De sterkte der troepen bedraagt dan in totaal 39522 man met 76 stukken geschut, waarbij 30000 vrijwilligers der schietvereenigingen. Zonder twijfel zullen deze cijfers in tijd van oorlog verre worden overschreden. In den Boerenoorlog zond Australië 848 officieren en 15237 manschappen naar Zuid-Afrika, zonder dat daarvoor bij de bestaande troependeelen eenige dislocatie behoefde plaats te hebben. Het veldleger is verdeeld in zes lichte-cavalarie- en drie infanterie brigades. De brigade vormt de grootste tactische eenheid bij het Aus tralische leger. Een lichte-cavaleriebrigade bestaat uit 3 regimenten, 1 batterij, 1 veld- geniecompagnie (bereden i, 1 lichte verplegingsafdeeling, 1 seinafdeeling, 1 afdeeling bereden ziekendragers en 1 veldhospitaal. De vredessterkte van de brigade bedraagt 1100 man (in oorlogstijd 2200 man). Een infanteriebrigade bestaat uit 4 bataljons, 2 batterijen, 1 batterij zwaar geschut, 1 veldgeniecompagnie (onbereden), 1 verplegingsafdee ling, 1 seinafdeeling, 1 compagnie ziekendragers, 1 veldhospitaal. De vre dessterkte der brigade bedraagt rond 2500 man (in oorlogstijd 4950). Op de garnizoenstroepen rust de taak de versterkingen te bezetten, bovendien in oorlogstijd nog andere gewichtige punten te beschermen en kleine colonnes te vormen voor noodwendige operaties. Yoor wapening en uitrusting heeft Australië in de laatste jaren aan zienlijke sommen uitgegeven. De veldartillerie is bewapend met de nieuwe 10-ponder, lichte cavalerie en infanterie hebben het nieuwe korte geweer gekregen. Alle uitrustingsstukken zijn over het algemeen aangemaakt naar de nieuwste modellen. Vorenstaande organisatiebepalingen zijn echter slechts voorloopig vastgesteld en zullen na nauwkeurige beproeving en goedkeuring door de speciale Australische commissie, die tot dat doel is ingesteld, eerst vast geregeld worden. Op het oogenblik schijnt de vorming der afzonderlijke brigades niet erg gelukkig te zijn, daar hare bestanddee- len eenige duizenden Engelsche mijlen van elkaar verwijderd liggm, zooals bv. de 3de infanteriebrigade, welks onderdeolen in Queensland, Zuid-Au- stralië, West-Australië en Tasmanië verspreid liggen. De Australische cavalerie staat tusschen bereden infanterie en cavalerie in. De aanval wordt niet beoefend, hoewel de generaal Hutton dit wel heeft beproefd, waarbij het geweer met opgeplante bajonet toen als lans werd benut. Het seinkorps bestaat uit lieden, die alleen worden afgericht in het seinen en bij de mobilisatie aan de verschillende staven worden teogevoegd. De transport- en verplegingsdienst wordt verricht door het Army Ser vice korps; een eigenlijke trein bestaat niet. In geval van nood worden paarden en wagens gehuurd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 95