776 Een eigenaardige Schijf. schouderlappen op te leggen en zetten een stroohoedje op, zijn dus „in politiek". De bedoelde onderofficieren evenwel mogen dat niet doen, loopen dus steeds in uniform, en worden algemeen aangezien voor officieren. Het zou al erg nijdig zijn hun dit niet te gunnen, maarluistert naar dit verhaal van het Soer. Nbl Zaterdag-avond. Veel menschen bij Grimm. Een kossong rijdt voorbij. InzittendenEen adjudant onderofficier, keurig, om door een ringetje te halen, een Inlandsche vrouw en twee of drie zwarte kindertjes naast en over hem. Een clubje zee-officieren, bij Grimm zittende, zien den pater familias zeker voor een officier aan, want ik hoorde: verdikke zeg, hoe vind je dat? Sterk! Commentaar overbodig. Kan 't legerbestuur in zoo'n staaltje nog geen aanleiding vinden om den officieren te geven wat des officiers is: een duidelijk ditinctief van zijn rang, waarop hij toch trotsch is, althans behoort te zijn? Het kan toch zoo gemakkelijk: een gouden bies langs den geheelen rand van den schouderlap, en klaar is Kees! N. v. d. D. v. N. 1. 24 Juni. We lazen in het Rott. Nieuwsblad De 1ste luitenant B. Mulder, in garnizoen te Groningen, heeft een schijf uitgevonden voor het schieten op korte afstanden, waardoor de ambitie in het schieten bij onze jeugdige soldaten niet weinig zal worden ver hoogd: Een solied kasteel is bezet door vijanden van ijzer en staal, die ver dwijnen zoodra zij getroffen worden. Voor de ramen komen telkens verdedigers in aanslaghouding die ook omtuimelen, als zij geraakt wor den. Door goed gemikte schoten komt de vlag met het roode kruis uit een der kamers te voorschijn, kan de kruitkamer in brand worden geschoten, de deur worden geopend en daarna de commandant, die dan om den lioek kijkt, worden neergelegd, waarna de vijandelijke vlag gestreken en de witte, ten teeken van overgave, geheschen wordt. Eindelijk door een laatsten treffer verschijnen de leden van ons Vors telijk Huis voor de ramen en het rood, wit, blauw boven op het kasteel. Het geheel is solide, hoogst eenvoudig en zeer practisch in het ge bruik, ook voor vrijwillige schietvereenigingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 102