.11 Jl 4 ct" 794 Bij een der patrouillegangen, was het zelfs voorgekomen, dat langs een sawah marcheerende, waar een landbouwer zooge naamd bezig was met sawah arbeid, de patrouille op 100 pas door dezen persoon in den rug beschoten werd, bet geweer had hij blijkbaar in de padi verstopt. Den 28sten Februari kwamen de civiel gezaghebber van Enrekang en de 1ste luitenant der art. Boerstra in het bivak aan met het bericht, dat voor den aanval 2 stukken 3.7 c.M. ter beschikking gesteld werden. Den volgenden morgen werd weer eene groote verkenning om de AUah-stellingen gemaakt en door den civiel gezagheb ber van Enrekang voorloopig als aanvalspunt den Westelijken kam der Allah-stellingen gekozen, (zie schets Ijde nieuwe colonne comdt. verzocht telegrafisch maréchaussée en artil lerie aan. Den 8sten Maart kwam het telegram, dat 7 brigades maré chaussée ter versterking aanrukten. Ondertusschen waren van Kalosi 5 groepen infanterie en 2 stukken 3.7 c.M. aangekomen. Den llden Maart werden de Allah-stellingen zoo goed mo gelijk door 8 groepen infanterie ingesloten, terwijl de artillerie met de 6e brigade maréchaussée en 1 groep infanterie in bivak kwamen bij a zie schets II. Den 12den Maart kwamen de 7 brigades maréchaussée bij a aan en werd hier het volgende bivak betrokken: •^4 1 tent kapitein Yerstege, cclonne- 2 tent luit. Boerstra en v. Bever ig! voorde. 3 tent kap. Heyligers en onderl. Schouten. Den volgenden morgen zou het Allah- complex worden aangevallen. (De ligging der Allah-stellingen en insluitingsgroepen is aangegeven op schets II). 13 Maart. s' Morgens 3 uur werden de manschappen in bivak a gewekt en verzamelden de officieren zich in tent 2, waar eene bespre king gehouden werd. I i Dri*

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 122