Te 4 uur v. m. marcheerden de brigades maréchaussée zoo stil mogelijk af, de 6e brigade voorop, terwijl de artillerie onder dekking achterbleef. Tegen het aanbreken van den dag was de voorhoede in de buurt van kampong Z. (zie schets II) toen zij door vijandelijke posten opgemerkt en onder vuur genomen werd. De versterkte kampong Z. werd zonder tegenstand bezeten een tirailleurlinie van 3 brigades onder comm. van den onderluitenant Schouten, rechts voorwaarts met front naar kampong Allah ontwikkeld, als le aanvalscolonne. Kampong Z. en de tirailleurlinie kwamen nu onder zwaar kruisvuur van de Noordelijke stellingen en van de versterkte kampong Allah, waardoor dadelijk eenige gewonden vielen, o.a, bij de 6e brigade: de brig. comm. en een maréchaussée. Tot overmaat van ramp werd door eene insluitingsgroep vuur op kampong Z. afgegeven. Deze groep was gedurende den nacht herhaaldelijk uit kg. Z. beschoten en meende 's morgens vroeg vijanden (eigen troepen) in die kampong op te merken, waarop toen eenige salvo's werden afgegeven. Nadat een maréchausée hoornblazer herhaaldelijk „Ophouden met vuren" gebiazen had, werd dit vuur gestaakt. Om de le aanvalscolonne lucht te verschaffen, werd besloten de 2e aanvalscolonne uit Noordelijke richting over de open sawah ten aanval te laten oprukken, om 'svijands aandacht in die richting af te leiden, terwijl de artillerie den aanval zou steunen van af hoogte b, waar ook de reserve opgesteld zou worden. Kampong Z werd ontruimd, de art. uit bivak a opgeroepen en in stelling gebracht op hoogte 5, terwijl de 2e aanvalscolonne in tirailleurlinie uit het Noorden oprukte. Omstreeks 8 u. v. m. was de opstelling voor den aanval als volgt, zie schets: De artillerie stond in stelling op hoogte b, zou eerst de borst weringen bij kamp. Allah, daarna de domineerende hoogten daar omheen onder vuur nemen. le aanvalscolonne: 3 brigades onder co. van den onderl. Schouten. 2e aanvalscolonne: 2 brigades onder co. van luit. E.v. Beveroorde, spoedig versterkt met 1 brigade van de reserve.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 123