797 le aanvalscolonne de eerste en daarachter liggende borstweringen bestormd en genomen, ondanks het vuur en geduchte steenen regen van de hooger gelegen borstweringen; beide colonnes drongen gelijktijdig binnen de versterking. De eerste aanvals colonne, die het in het begin onder de vermelde omstandig heden zwaar te verantwoorden had (1 doode en eenige gewonden), volgde na het binnendringen van de versterkte kampong Allah de als 1 aangegeven roode stippellijn op schets II en vermees terde de op den Westelijken kam gelegen versterkingen. De tweede aanvalscolonne ging over den 2den kam, (volgende de met 2 aangegeven roode stippellijn schets II) den vijand daai vandaan drijvende en met de le aanvalscolonne de verster kingen bij c nemende. De tegenpartij hield daar tot het laatste stand d. w. z. beschoot ons gedurende den opmarsch om opeens de witte vlag uit te steken, als de maréchaussée's tot 50 pas van de borstwering genaderd waren. De reserve en de insluitingsgroep van Bala Batoe zuiverden den Oostelijken kam van vijanden, volgende de met 3 aan gegeven zwarte stippellijn op schets II, terwijl de artillerie voor den 2den kam oprukte, om waar noodig hulp te bieden. le 1 u. n. m. waren de maréchaussées vereenigd bij c en was het geheele Allah-complex in onze handen, ten koste van 1 gesneuvelde en 12 gewonden, waarvan later nog een te Enrekang aan de bekomen wonden overleed. De vijandelijke verliezen waren zeer aanzienlijk: 280 gesneu veld, terwijl bij cl (verzamelplaats der gevangenen): 75 man en 250 vrouwen en kinderen geteld werden. Buit.: 80 geweren en vele blanke wapenen. Het was aan een groot deel der bezetting gelukt met mede neming der geweren te ontvluchtenna melding der voornaamste hoofden, die aan het verzet hadden deelgenomen, werden nog 250 geweren ingeleverd. Door het voortvarend optreden der maréchaussée's en het goed onderhouden vuur der 3.7 c.M. met materieele uitwerking op den rotsachtigen bodem waren hier met geringe verliezen, belangrijke resultaten behaald. E. v. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 125