Frankrijk. 850 opleiding tot officier en de verdere vorming in den troep op zooveel mogelijk uniforme wijze te doen plaats hebben opdat het materiaal, dat op de Krijgsscholen komt, eenzelfde voorbereiding gehad heeft. S. M. Z. 5 '09. ITlachine geireren als Artillerie dekking. Met de bij het 8e Veldartillerieregiment te .Nancy ingedeelde machine- geweerafdeeling zal een proef worden genomen, deze als Artillerie dekking te gebruiken. De ervaring, die gedurende den oefentijd en bij de manoeuvres zal worden opgedaan, kan den doorslag geven voor een algemeen gebruik van machinegeweren als Artilleriedekking. Een schild do or dc 3 it fa nier ie. Volgens eene mededeeling van de „Revue de l'armée beige" (September- October 1908) heeft de firma Creusot een model voor een Infanterie- schild ontworpen en het Legerbestuur aangeboden. Dit schild is ver vaardigd van nikkelstaai, 3,8 mil. dik, 30 mM. hoog, 35 cM. breed en voorzien van handvatsels en riemen tot dragen en vastmaken. Het weegt 3,3 K G. De verhooging van den draaglast van den Infanterist zou dan voor komen kunnen worden door weglating van het tweede paar schoenen, eenige niet volstrekt noodige kleedingstukken en door het lichter maken van den ransel. De prijs van zulk een schild is 7.20 francs. M. {Art. und Geniewesens). Pioniermerkiuigen der Fransche Infanterie. Ook in het Fransche leger wordt groote waarde gehecht aan het uit rusten der Infanterie met een draagbare pionierschop en onlangs zijn met verschillende modellen proeven genomen, waarbij gebleken is, dat zij voor oorlogsgebruik niet de noodige geschiktheid bezaten. De overste Bruson heeft een soort schoffel uitgevonden, die aan de rugzijde van zijn breede kling, in een scherpe, haakvormig naar achte ren gebogen punt uitloopt. Deze, slechts een weinig verbreede kling, was lepelvorming uitgehold en zou daardoor geschikt zijn om te graven, wat echter niet het geval bleek te zijn. Tot kleioe opruimingen was dit zware en onhandige pionierwerktuig, dat zijn drager bovendien niet onbeduidend belemmerde, wel geschikt, niet echter voor graafwerk, waartoe deze lepel ep verre na niet voldoende was. Ook een, door Jen majoor Seurre uitgevonden bijlspade bleek, ondanks een aangebrachte ver betering, niet te voldoen het werken n. l.jn harden grond vorderde slechts moeilijk en langzaam. Deze „pellepioche" moest een soort van univer- saal pionierwerktuig voorstellen, doch met dergelijke universaalwerktuigen heeft men tot heden voor oorlogsgebruik slechts weinig succes gehad en men gebruikt liever een bijl en een schop afzonderlijk, dan zulk een gecombineerd instrument, als de bijlspade nu eenmaal is. Men zal zich daarom wel met het thans in gebruik zijnde draagbare pionierwerktuig voor de Infanterie tevreden stellen, dat, wat zijne afmetingen betreft, wel is waar kleiner is, dan dat der genietroepen, doch voor het gebruik der Infanterie ruimschoots voldoende is. Yoor dit wapen is en blijft de •pionierschop slechts een hulpmiddel. M. (Kr. Zeitschr.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 180