87 i Eenige opmerkingen oner het in 3uli ie Botanici gehouden Concours-hippique. 3e. De drie rechterfiguren worden borstschij ven en op deze worden dus aangewezen de treffers in de diverse strookschijven, terwijl voor oef. 7 van 36 alle figuren worden gebezigd. Schietuitkomsteu op andere schijven dan strookschijven worden aange wezen op de twee linkerfiguren (of op een dezer figuren), 4e. Het onderste gedeelte dezer beide figuren krijgt eveneens eene lichtgrijze kleur, zoodat deze figuren kunnen gebezigd worden voor de aanwijzing van schietuitkomsten op kop-, borst-, romp- en eenmansschijven. Deze veranderingen zijn zeer eenvoudig te bewerkstelligen. Hoogachtend: Uwe Dienstwillige, H. Barendsex Jr. Ie Luit. Inf. Allereerst een woord van hulde aan de regelingscommissie, die zich op zulk een schitterende wijze van hare zware taak kweet. Evenwel zij het mij vergund het volgende op te merkenConcours eenspannen was verre van schitterend doordat sommigen mededongen, die zelfs niet in de baan hadden mogen verschijnen (verkeerd vasthouden van zweep etc.). Jachtrit. Er was een zeer groot veil, waarom de jagermeester verzocht op 20 M. achter hem te blijven. Eilacie, diegenen die daaraan voldeden zijn er het dupe van geworden; want steeds harder werd het tempo; na 800 M. was het reeds een hinderniswedren en degenen die aan het verzoek voldaan hadden konden niet meer inhalen dan ten koste van veel inspanning. Inplaats van 200 M. voor de start het tempo te verkorten, zoodat iedereen kon opsluiten (want om bij het springen van hindernissen met 16 ruiters op 1 M. acht°r den jagermeester te rijden is onmogelijk) werd het tempo nog iets sneller en nog voor de start bereikt was, werd eigenlijk de finish reeds gereden, zoodat degenen die op 200 M. bij v. nog 30 40 M. achter den jagermeester waren, onmogelijk meer konden ophalen want op 800 M (finish was 600 M 30 M. inloopen is wel wat veel gevergd. Het doel van een jachtrit d. i. in een kalm tempo achter een jager meester rijden om te toonen dat men zijn paard in de hand heeft en daarna een finish waarbij allen ongeveer gelijktijdig afgaan, is dan ook absoluut niet bereikt. Men kon er hier desnoods over een afstand van 100 M. van door zijn, zonder dat het schade opleverde. Dat het tempo werkelijk te hard was moge nog hieruit blijken dat toen de jagermeester even inhield bij een hindernis, verschillende heeren hem voorbij gereden zijn. 3. Lilliput cross country. De hindernissen waren buitengewoon aardig gekozen, alleen zou ik een volgerde keer de klapperstammen over een natte sloot weglaten, daar hierdoor zeer gemakkelijk ongelukken ontstaan. Bovendien in de werkelijkheid gaat men door de sloot of stijgt af.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 203