872 - Ulilitair-Sporlleesl in Sepiember 1909. 4. Military. Door de splitsing, werd vooral de groote military een verre van schitte rende vertooning. Dat Adonis viel kwam door het verkeerd plaatsen der hindernis. Wil men een volgende keer meer resultaten zien, dan moet menm.i. niet splitsen maar bijv. een military uitschrijven voor bijv. officiers- dienstpaarden met handicap voor renpaarden. Desnoods kan men dressuur- proeven eischen om zeker te zijn dat men geen paarden erbij krijgt welke alleen geschikt zijn om op de baan te loopen. Men zal dan tevens voorkomen dat drie van de vijf paarden weigeren of uitbreken. 5. Springconcours. De bocht in de baan was veel te scherp alle hindernissen moeien duidelijk zichtbaar zijn c. q wit geverfd en niet zooals nu de tripple barrière uit drie dunne haast onzichtbare bamboetjes bestaan. Bovendien is bamboe zeer gevaarlijk met het oog op verwondingen (geeft allergemeenste snij- wonden). Dat een paard een gat in den grond springt is wel erg jammer, maar zal op het Koningsplein niet altijd vermeden kunnen worden, alleen de beslissing van de jury dat alles overgesprongen moest worden, lijkt mij vreemd. Men krijgt dan geen zuiver beeld van hetgeen bet paard presteert, want dit is moe. Gewoon doorspringen lijkt mij het rationeelst, daar paard noch ruiter schuld hebben. Over het spingen ze'f wil ik kort zijn. Men zag er velen die de paarden geducht in den mond trokken; daaraan moeten m. i de vele weigeringen worden toegeschreven. Sommigen trachtten die te voorkomen door hard op de hindernis aan te rijden, met een karwats te slaan en te schreeuwen. Of dit de ware metbode is laat ik aan de beoordeeling van den lezer over Tot slot en besluit de opmerking dat het geheel buitengewoon goed geslaagd is en behalve de LilL. Cross Country ook voor het fubliek als ■dusdanig beschouwd mag worden. Cor. Den Weledelgestr. Heer, den Heer D Postcommandant te P. d. (Celebes) S 16 October 1909. Beste G In je laatsten brief schreef je me, dat de verslagen in de couranten omtrent het gehouden sportfeest van begin Sept 1. 1zoo geheel onver wachts kwamen. Heb je die sensatie wekkende circulaire van den Le gercommandant dan niet gelezen in de eerste helft van Mei, waarin Z. E. den volke verkondigde, dat genoemd leest in September zou plaats hebben

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 204