873 Mogelijk dat de Buitenbezittingen die niet gekregen hebben, wijl hun deelname den Lande te kostbaar zou worden. Op je vereerend verzoek een meer duidelijke beschrijving tevens opheldering. Na het goede voorbeeld van den Min v. O. Sabron van 5/12 '08, waarbij de bepalingen voor deelname aan het 12e Wapenfeest van den K. O. S. werden geregeld, zal Z. E. vermoedelijk een specialiteit geraad pleegd hebben, en naar de bepalingen te oordeelen nog wel een jongen collega, die in zijn verloftijd vóór vertrek naar Indië van de lessen van den Heer Bierman geprofiteerd heeft. De voornaamste van die bepalingen behelsden le. Dat in de maand September 1909 voor alle garnizoenen van Java de volgende wedstrijden zouden gehouden worden te Magelang. a. Gymnastiek aan den Dekstok, b. de Ringen, c. de Barren d. Hoogspringen, e. Verspringen, f. Pols-hoogspringen, g. Vrije-oefeningen, h. Trekken op Geweer, i- v v Sabel (zware en Italiaansche de laatste ingevoerd sedert 1 April). j. Trekken op Floret. k. Voetbalwedstrijd, l. Korfbalwedstrijd. Achtte de commissie bet wenschelijk hieraan nog een of meer wed strijden toe te voegen, dan konden daaromtrent voorstellen worden ingediend bij Z. E uiterlijk t/m. 15 Mei. Aan de wedstrijden a. t/m. j. zouden per korps of zelfstandig detachement 4 man aan eiken wedstrijd mogen deelnemen; aan den voetbalwedstrijd een elftal met invallers, en aan den korf balwedstrijd 12 man, met dien verstande echter, dat ieder aan een willekeurig aantal wedstrijden mocht deelnemen, en dat de korfbalspelers gezocht moesten worden onder de deelnemers aan de overige wedstrijden. 2e. Dat de commissie, bestaande uit 2 luitenants en 1 kapitein (bij name genoemd) alle regelen hadden vast te stellen, en den datum te bepalen waarop de verschillende garnizoenen te M. aanwezig moesten zijn. Een en ander, benevens de voor te stellen festiviteiten werden uiterlijk 15 Mei ingewacht. Alle correspondentie rechtstreeks te voeren met Z. E. 9e. Zoodra het door de commissie voorgestelde progamma door Z. E. was goedgekeurd, zou daarvan onverwijld een afschrift gezonden worden aan alle Korps- en Detachementscommandanten met opdracht de voor geschreven oeteningen aan de werktuigen, de Vrije-oefeningen en de bepalingen voor alle wedstrijden behoorlijk opgeplakt in de gymnastiek- loods te doen ophangen en zulks hunnen onderhebbenden bekend te fioen maken. Bedoelde commissies moesten een off aanwijzen (zoo mogelijk zelf ge negen) die met de voorbereidingen werd belast en vast te stellen had welke deelnemers zouden meegaan. Degenen, die aan de oefeningen

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 205