- 874 - deelnamen, en geacht konden worden in aanmerking te komen om mee te dingen, mochten niet wordjn overgeplaatst, terwijl uiterlijk den 30en Juli een definitieve opgave moest worden ingediend aan het oudste lid der commissie te M. Alsdan mochten de opgegevenen benevens hun officier leider vóór afloop der wedstrijden niet worden overgeplaatst. Tot beoefening van het voetbal- en bet korfbalspel werd een dubbel aantal tweemaal per week geheel ter beschikking gesteld van bedoelden officier, terwijl 14 dagen vóór hun vertrek alle deelnemers met hun leider vrij werden geste.d van alle diensten. Voorts was nog bepaald, dat alle deelnemers onder geleide van meer- genoemden officier als detachement zouden vertrekken naar de verzamel plaats; dat de minderen werden ondergebracht bij de verschillende bataljons en dat allen, ~at voeding enz. betreft, zouden beschouwd worden als zijnde op meerdaagsche oefening. Uit de cantines zou den minderen een kleine toelage gegeven worden 't juiste bedrag is me ontschoten. Met de verdere détails zal ik je maar niet lastig vallen. J7u zal je wellicht zeggendat zal 't gouvernement een bom duiten kosten. Toch zal dat erg meevallen, als je bedenkt, dat de toegestane gelden voor de wedstrijden, bedoeld bij A. O. 1897 No. 39, dit jaar belangrijk minder waren dan vorige jaren, wat reden geeft om te denken, dat een deel dier gelden daarvoor gebruikt is en dat zulks goed be steed was, zal elkeen, die een weinigje kijk op de sport in ons leger heeft, en weet hoe zulks bij de versch llende korpsen toegaat, volmondig met me instemmen. Wat was toch vroeger het geval? Alle gymnasten bij een korps wisten van een vorige gelegenheid, of hoorden anders van hun makkers, hoe 't met de kansen voor een prijsje stond, en wel 't allerbest de besten onder hen. Getroostten daarom de laatsten zich niet de moeite om zich verder te bekwamen, den minder goeden was al gauw de moed in de schoenen gezonken, denkende toch nooit in aanmerking te zullen komen. Alle prijzen zouden dan ook gemakkelijk vóór den wedstrijd zijn uit te maken, ware 't niet, dat de een wel eens een klein ongelukje had, terwijl een ander daarentegen een meevallertje had, of door een effect makenden vrijen toer een hoog cijfer behaalde. De commissie heeft m. i. terecht niet gerept over gymnasten le klasse of over prevóts of meesters, want onder de niet gebrevetteerden zijn verscheidene goede krachten, die op een betrekkelijke aanteekening in het A. B. om reden waarover ik hier maar niet zal uitweiden niets gesteld zijn. Misschien is je ook opgevallen, dat er niet gedacht was om reserves, doch hierin werd althans hier bij't Korps eenvoudig door den Korps- comm. voorzien. We ontvingen dan tegen 't einde van Mei een keurig uitgewerkt programma. De oefeningen aan de werktuigen zaten heel netjes in elkaar: keurige oefeningen voor eiken landaard afzonderlijk en alle van dusdanige zwaarte, dat ze behoorlijke voorbereiding en degelijke oefening vereischten. Onze Kromo's vonden ze aanvankelijk wel een beetje te geleerd, maar na een poosje bleek, dat't best te doen was. De bepalingen voor 't schernen kwamen bijna geheel overeen met die van de laatste wapenfeesten van den K. O. S. Voor de regels van het voetbalspel werd verwezen naar de spelregels van den Bataviaschen voetbalbond vervat

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 206