- 876 coursje organiseeren, en zich dus tevoren degelijk oefenen, zal hierin, wel een hoop verbetering komen. Dat het schermen op de Italiaansche sabel nog niet dat was, zal je wel niet verwonderen, in aanmerking genomen dat na zeer lang wachten, dat wapen eindelijk in April 1. 1. in ons Leger is ingevoerd. Mocht een of ander je nog onduidelijk zijn, of wensch je nog iets nader te weten, dan schrijf ik je zulks met het meeste genoegen een volgenden keer. Als steeds, t. a. t. M. Geachte liedacteur Met volle instemming las ik in No. 7 het voorstel van Vox Po pul Als nu het referendum maar een trouw beeld geeftdoor algemeene deelname—van de stemming in het officiers-corps t. o. van de nieuwe witte uniform, n. 1. algemeen afgrijzen (om geen sterker uitdrukking te bezigen), hebben we kans, van die jas verlost te worden. Er is echter nog iets, dat bij het referendum aan het oerdeel der kameraden onderworpen zou kunnen worden, om zoodoende de aandacht van het Opperbestuur daarop te vestigen: Wij moeten vóór 1 Januari 1912 (1910) zes tressen op onze laken attila's hebben. Nu is verande ring van de vijf-tressige atilla niet mogelijk: de naden onder de tressen en de opening van den borstzak beletten volstrekt om eene atilla van het tegenwoordig model behoorlijk te doen veranderen in eene nieuw- model. Wie (als ik) zoo'n veranderde uniform-jas zag, zal moeten erken nen, dat die niet voldoet aan de geringste eischen, aan een net en be hoorlijk kleedingstuk te stellen. Ook van het inzetten van geheel nieuwe voorpanden is geen heil te verwachten, aangezien het daarvoor te bezigen laken te veel zou afsteken. In ieder geval wordt dus eene veranderde attila een min of meer schunnig (men veroorlove mij de uitdrukking) kleedingstuk, in lijnrechten strijd met de zorg, die de olficier aan zijn uiterlijk moet besteden. blijft dus vastgehouden aan den eisch: met 1 Jan. 1912 (1910) zes tressen, dan staan de officieren voor de keuze: óf hun laken atilla's weggooien of zich kleeden is atilla's, die terecht onwelwillende critiek van buitenstaanden en opmerkingen hunner chefs zullen uitlokken. Het kan toch zeker de bedoeling van het Opperbestuur niet geweest zijn, ons voor deze keuze te stellen m indien het op de hoogte is van deze gevolgen, is geloof ik, de kans groot, dat er niet een termijn gesteld zal worden, doch dat ons vergund zal worden, de attila's met vijf tressen (met donkere knoopen enz., eene werkelijke verbetering) geheel af te dragen. De ernstige financieele gevolgen van den thans bevolen maatregel komen bovendien vooial ten laste van hen, die in de financieel minst- gunstige positie verkeeren, de jongste officieren en zij, die sedert kort uit Europa zjjn teruggekeerd; dezen toch zitten het best in hun donkere uniformen. Ik zou daarom als vraag aan het referendum willen toegevoegd zien: Acht gij het gewenscht dat voor het afdragen van de thans in het bezit der officieren zijnde donkere atilla's met vijf tressen (mits voorzien

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 208