nagekomen Stukken, De Dieuire 3ndische uniform, De overgangstijd is thans achter den rug en hierdoor een eind ge maakt aan de voorstellen van practischen zoowel als van fanta-tischen aard, waarop belangstellenden ons den laatsten tijd hebben vergast. De kwestie is thans terug te brengen tot eene poging om de thans inge voerde uniformbesluiten door eene geringe wijziging zoodanig te maken, dat aan bijna alle eischen wordt voldaan. 1. De ivitte uniform. Hierover kunnen wij kort zijn en slechts verwijzen naar het rekest van Yox Populi in I. M. T. 1909 No. 1. De door hem voorgestelde stem ming zou de beste oplossing zijn. Het Legerbestuur zal daarover echter de toestemming van de regeering (liefst de nieuwe) moeten vragen en deze misschien weer v. h. Opperbestuur. De stemming zal dan echter moeten gaan over eene witte attilla van het nieuwe model (zes tressen en tresknoopen). Zooals Vox Populi ook zegt kan de nieuwe witte jas behouden blijven voor onderluitenans en adj.-onderofficieren Ik zou zelfs willen voor alle militairen beneden den rang van officier, doch alsdan van hetzelfde model als de eenvoudige blauwe jas (behalve de kraag sluiting) en niets „ad libitum" gelaten. 2. De attilla. Indien de zaak zich heeft toegedragen als op blz. 562 I.M.T. 1909 No. 5 is vermeld, dan had men hier mogen verwachten dat de snit ook dezelfde als die eener huzarenattilla zou zijn. Uit de teekening en de beschrijving blijkt dat de snit dezelfde is ge bleven. In eene huzarenattilla zit n. 1. eene taillenaad Daardoor is zij ge makkelijk goed zittend te maken Onze Indische attilla was en is een burgerjasje, waaraan slechts door zeer goede militaire coupeurs en dan nog maar alleen bij personen met een net figuur, eenen militairen snit is te geven. Daar nu vele Indische officieren dit nette figuur niet meer hebben en velen niet in de gelegenheid zijn bij de eerste Hollandscho militaire kleermakers te laten werken, zag men meer slecht zittende, slobberende attilla's dan goed sluitende Zou nu echter de Leger com mandant niet vast kunnen stellen in verband met art. 14 van K. 15. No. 31. dat de snit van de attilla voor de officieren gelijk is aan die der Ilollandscbe huzarenattilla De minderen moeten de jas waar- 1) lk heb hooren beweren, dat de Hollandses,e blauwe huzaren thans bevreesd zijn voer verwarring met het Indische Leger Eene dergelijke verwarring, die ook door ons n!et gewenscht wordt, kan men voorkomen door alle liuzarenregimenten rood te maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 210