Bet Oorlogsmaterieel der Firma Ehrhardt. (Met 6 figuren). De Duitsche generaal Wille, de bekende specialiteit op militair- technisch gebied, heeft de goede gedachte gehad een boek uit te geven, dat handelt over het oorlogsmaterieel der firma Ehrhardt. Deze jonge, vooruitstrevende, ambitieuse, energieke wapen fabriek is het waard, dat een zoo kundig man als de generaal Wille zich eens grondig met haar bezig houdt en met het resultaat mag ze volop tevreden wezen. Want in het boeiend geschreven werk (het tweede deel, dat voornamelijk een over zicht van het worp- en berggeschut zal bevatten, moet nog verschijnen) dat ieder ter lezing wordt aanbevolen, brengt de schrijver meermalen op goede gronden hulde aan de Düsseldorfer fabriek voor haar helder doorzicht, practischen blik en man- nelijken durf. Waarlijk de firma Ehrhardt kan zich zelf geluk- wenschen dat een zoo bij uitstek deskundige het zich tot een eer rekende voor de lezers als cicerone in haar fabrieken op te treden. Doch ter zake. De generaal Wille splitst het eerste deel in tweehoofdstukken n.l. I. Zur Entwickelung des h'ohrrückslaufs en II. Ehrhardt- Feld Kanunen C. ly04 en C. 1905 Op werkelijk meesterlijke wijze is de schrijver er in geslaagd ons een overzicht te geven van de ontwikkeling van den vuur mondterugloop. Wij overzien het geheel en toch gaan de details niet voor ons verloren. Tot in de kleinste bijzonder heden dringt de generaal in zijn onderwerp door, zonder dat dit schade toebrengt aan de visie op het geheel. Met forsche en tegelijkertijd behoedzame hand heeft hij dit brok geschiedenis voor ons uitgehouwen. 1) Ehrhardt-Geachütze von R. Wille Generalmajor z. D. Erater teil. Verlag von R. Eisenschmidt. Berlin 1908.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 267