970 3apansche inzichien ODer den aanual op nersierfcie neldsfellingen. voor kinderen van 8 jaar en ouder. In 1818 werd op koninklijk bevel de Ecole Spéciale Miliiaire weer ingesteld. Ter gelegenheid van eene inspectie te Saint-Cloud zeide Lodewijk XVIII tot de leerlingen: „Mes enfants, je suis trés content de vous; il n'y en a pas un dans vos rang qui n'ait dans sa giberne le baton de maréchal de France de M. le Due de Keggio, que vous voyez prés de moi a ce moment; il ne tient qu'a vous de l'en faire sortir." Louis-Pbilipe schonk aan de school de driekleurige kokarde. In 1848 sloten de Saint-Cyriens zich bij de republiek aan, werden in het stadhuis ondergebracht en kregen opdracht de Nationale Vergadering te beschermen. Op het initiatief van Trochus1854 kreeg de school van St-Cyr een rijbaan, benevens 400 paarden, tot vorming van de leerlingen die naar de Cavalerie wilden gaan. Ofschoon Napoleon III veel belang stelde in de St-Cyriens, toonden deze nooit veel sympathie voor den Keizer, daar hij hun te weinig militair leek. Bij het begin van den oorlog 70/71 werden de leerlingen van het oudste jaar als onderluitenants, die van de jongere jaren als gewone soldaten in het leger aangesteld. Gedurende de belegering van Parijs diende de militaire school den Duitschen troepen tot hospitaal. Na de Commune werden de scholen weder geopend. Generaal Haurion stelde het schoolreglement opnieuw op, de oude tradities zooveel mogelijk in achr nemende. De toelating tot de school hing van den uitslag van een tamelijk zwaar examen af. De cursus duurde twee jaar er werden slechts aspiranten voor infanterie, marine infanterie en cavalerie officier opgeleid. Op 14 Juli 1880 kregen de St-Cyriens een nieuw vaandel. Een lanspunt verving op den stok van het vaandel den keizerlijken adelaar, den gallischen haan en de lelie en op de driekleur staan de volgende woorden: Eépublique Francaise. Ecole Spéciale Militaire. Honneur et Patrie. Ier Bataillon de France. Korten tijd geleden is eene belangrijke verandering in het school reglement gekomen. De cursussen duien nog slechts één jaar. Ieder aspirant-officier moet eerst een jaar met goed gevolg bij een regiment dienen. De militaire school van Saint-Cyr heeft het Franscbe leger reeds menig flink generaal opgeleverd. De maarschalken Pelissier, Camobert, Mac Mahon, Foy, de generaals de Mira*bel, Bourbaki, hebben daar hun opleiding genoten M. W. B. 90 De aanval op versterkte stellingen eischt een zeker methodisch optreden en het opvolgen van bepaalde regels, zonder welke geen succes bereikbaar is. De algemeene grondregels zijn 1. Bepaling van de aanvalsrichting. 2. Keuze der eerst te bezetten stelling. 3. Detailverkenning der steunpunten. 4. Concentreeren van het vuur der artillerie om steunpunten en hindernissen te vernietigen. 5. Gereedmaken der stormstelling.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 304