üan üreemde hegers. Frankrijk, flusiralië. Het aantal draagbare pronierwerktuigen is voor de Infanterie verhoogd tot 160 stuks per compagnie. Daar langdurige pioeven bewezen hebben dat de houweel-schop (pelle-pioche) van den bataljons-commandant Seurre, boven alle andere modellen de voorkeur verdiende, is tot invoering ervan overgegaan. Zij bestaat uit een ijzer gedeelte, waarvan de bovenste helft als schop en de onderste helft als pik-houweel is ingericht, en uit een houten steel met uitholling. Steekt men den houten steel op den langen pik-houweel, dan kan men het werktuig als schop gebruiken steekt men den steel in een, zich tusschen houweel en schop bevindend gat, dan is de houweel tot gebruik gereed. Bij het dragen wordt de de houten steel afgenomen. De uerdediging uan Australië, door Kolonel 5, Foster. (Director of military studies, Sydney liniuersity) Op last bewerkt voor het parlement van liet Gemeenebest. Het is duidelijk, dat alle voorbereiding voor verdediging gebaseerd moet zijn op den aard van den te verwachten aanval. Zoo niet, en wanneer fantastische schilderingen gemaakt worden van denkbeeldige gevaren, dan zal veel energie en geld verknoeid worden voor voorbereidingen tot afweer Van aanvallen, die nooit zullen plaats vinden en afgeleid uit de richting, waarin beide nuttig zouden kunnen worden aangewend. Daar om moet elke bespreking van de beginselen die de verdedigingspolitiek v. Australië moeten beheerschen, beginnen met een onderzoek naar de omstandigheden, waarin de onderstelde vijand zal hebben te handelen. Deze beslissen omtrent den aard en de kracht van den aanval. Nu is Australië een eiland, het kan dus alleen over zee worden aan gevallen, d.i. met behulp van een overzeesche expeditie met of zonder schepen met soldaten. Deze schepen moeten verzameld worden in vijan delijke havens, uitvaren, den oceaan oversteken, en troepen landen op de Austr. kust alvorens de actie kan beginnen. Dit alles behoort tot het gebied van de Marine, het is een maritieme onderneming. Het is dus in de eerste plaats een maritiem vraagstuk, op de maritieme mee ning moet hier vertrouwd worden en de plicht deze aanval af te weren, of hem te gewaagd te maken, rust op de vloot. Het is de taak van de Britsche vloot de communicatie van het Rijk op Zee te beschermen, door de maritieme strijdkrachten van den vijand den baas te blijven. Die

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 309