buchiDQQrt, De buchfschippers-Dlooi in Lotharingen. Zooals bekend is, worden door Duitschland verscheidene bestuurbare luchtballons te Metz gestationeerd, en wel de „Zeppelin I", de „Parseval II" en de „Grosz". In oorlogstijd is de hoofdtaak van zulk een vloot de ophelderingsdienst. Vooral in het begin van een oorlog zal die dienst van bijzonder gewicht zijn. In geval van oorlog met Frankrijk zal aan deze vloot in de eerste plaats tot taak worden gesteld, den opmarsch van het vijandelijk leger bij Nancy, doch ook de vestingen Toul en Verdun en de daartusschen liggende gordel van forten, te verkennen. Of, gedurende dezen ophelderingsdienst, de ballons ook gebruikt zullen worden tot vernieling van spoorbanen, zal niet alleen afhangen van de mogelijkheid tot landing op het vrije veld hetgeen door den „Zeppelin I" volbracht werd doch ook van de tegenmaatregelen des vijands. Voor hetgeen hierbij te bereiken is, schijnt de inzet, een mogelijk verlies van den ballon wel wat hoog. Het streven, de nieuwste voort brengselen der techniek op dat gebied toe te passen, wordt than>, in dienst der rijksverdediging, te Metz voor de eerste maal in toepassing gebracht. M. (Mil. Wochenblatt). In Parijs wordt een „Ecole superieure d'aëronautique" opgericht, met het doel ingenieurs op te leiden tot ballon-, vliegapparaat- en motor- constructeurs De studie zal één jaar duren. Er zullen echter ook andere toehoorders bij sommige colleges worden toegelaten. M. (Mil. Wochenbatt). Schieten op Ballons, In het kamp te Jüterborg hebben door de Duitsche infanterie-schiet school schietproeven plaats gehad op vliegerballons van 12 m. lengte, van het model als gewoonlijk voor het medevoeren van registreertoestellen wordt gebelgd, 't Is wel jammer, dat zich aan de ballon geen mand met eene schijf bevond, ten einde het aantal treffers daarop te kunnen nagaan. Bij de proeven werd het doel eerst beschoten door de kadercompagnie en daarna door de oefenings-initrailleur compagnie van de schietschool. De hevige en veranderlijke wind maakte, dat de ballon zich telkens in een verschillende vorm aan de schieters voordeed. Met den telemeter was gemeten een afstand van 1150 M.Toen begon de beschieting door de kadercompagnie. Deze verschoot in 5 minuten ongeveer

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 314