994 3. Het peloton voorhoedecavalerie begeeft zich naar Bawen, zoodra zijne taak door C. 1, dat tot nu toe Omba Kaaw en omstreken bewaakt heeft, is overgenomen. 4. De cavalerie C. 1) geeft 2 ordonnansen voor den Voorposten commandant en 2 ordonnansen aan het Voorpostendetachement. Eén pe loton bewaakt het kruispunt van wegen bij Banjoe Biroe, neemt de naar Pager Goenoeng en naar Salatiga voerende wegen waar en houdt verbinding met het station Ombfi Rawa. Het andere peloton marcheert door naar Banaran, van waar het de wegen nara Magelang en naar Grabag waarneemt. 5. De lste compagnie treedt op als voorpostendetachement en bezet de koffietuinen op den G. Blarak ter af sluiting van den weg naar Magelang. 6. Het gros wordt gevormd door de 2de cmopagnie en komt te Djam- boe. Hier ook de staf der genees kundige sectie. 7. Het station Omba Efiwa wordt bezet door eene sectie van de 2de compagnie, die daartoe buiten het compagniesverband komt; zij stelt een dubbelpost bij de spoorbrug over de K. Pentoen en een korporaalspost bij de spoorbrug over de K. Toen- tang. Om het uur zendt zij eene patrouille van het station langs de spoorbaan naar de spoorbrug over de K. Toentang. Het station wordt in staat van verdediging gesteld, zonder dat zulks invloed op de exploi tatie mag hebben. 8. In geval van een vijandelijken aanval houdt het voorpostendetache ment stand. 9. Verpleging. 1) Mondeling aan de commandanten 10. Het kwartier van den Voor der cavalerie en der beide compag- postencommandant is te Djamboe. nieën. De Voorpostencommandant, E. Majoor. 1) Kortheidshalve wordt hier verwezen naar de desbotreffende paragraaf vanhetlege- ringsbevel. In de werkelijkheid gebeurt dit natuurlijk niet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 328