997 over Grabag naar Magelang en een andere noordwaarts van denzelfden berg naar Banjoe Biroe Salat gg, is dus nen belangrijk kruispunt van wegen, dat alle aandacht verdient He' is gelegen tegenover de westelijke helft van bet vak. Op de oostelijke helft van het vak komt maar één eenigszins belangrijke weg uit, n 1. de weg Dadap Ajam Tempoeran, welke ten zuiden van Salatiga op den weg naar So rakarta uitkomt. Behalve deze wegen zijn er nog vele andere, zg. paa denpaden, welke over het algemeen voor alle wapens bruikbaar zijn, al zal de artillerie hier en daar wat vertrag ng ondervinden. Tegenover het oostelijke deel van het vak is hun aantal veel kleiner dan tegenover het westelijke deel. Ook wordt het oostelijke deel naar 's vijands zijde gedekt door de hoogstwaar schijnlijk ondoorwaadbare K. Setra, hetgeen de beveiliging mede verge makkelijkt. Een en ander leidt den Vakcommandant ertoe zijn vak te verdeelen in drie sectoren, waartusschen de Iij aeu G. Kretek HoplangGemak en G. Kebon Samas wedstrand van Wato« Agoeng Randoe Sari de gren zen vormen Terwijl hij voor gros drie compagnieën bestemt, nl 1 compag nie van Inf. VII en 2 compagnieën van Int. IV, wijst hij voor eiken sector 1 compagnie aan. Tengevolge van de groote lengte der te bewaken strook is de Commandant van het linkervak, evenals de Brigadecommandant ge dwongen zijne reserve of gros in twee deelen op te stellen. Reeds eene be schouwing van d« kaart leert hem, dat de spoorweg door de begroeiing van hei terrein overal aan gezicht en dus ook aan gericht vuur uit het zuiden onttrokken is in afwachting van de uitkomsten eener persoonlijke ver kenning, welke echter vrij lang duren zal, houdt hij daarmede rekening bij het bepalen van de voorloopige plaats van het gros; in tegenstelling met den toestand in het rechtervak, behoeft het gros hier niet zoo ver vooruitgeschoven te worden. Het eskadron cavalerie komt uit den aard der zaak te Salatiga Bij Bawen verlaten de troepen voor bet linkervak de marschcolonne der brigade men kan aannemen, dat de Vakcommandant alsdan het hieronder volgende, voorloopige voorposteubevel heeft uitgegeven. Gemengde (1ste) brigade. Bawen23 Mei 1909, 3 45 v. m. Inf. IV en Inf. 1 r n 2, VII No. 1 Voorloopig Voorpostenbevel. 1. Omtrent den vijand is niet na ders vernomen. 2. Inf. IV, Inf. 1 en 2, VII en C. 3, dat tot nu toe het baanvak spoorbrug bij Toentang— Tempoeran bewaakt heeft, worden belast met de beveiliging van dit baanvak De spoorbrug bij Toentang ligt buiten, Halte Tempoeran nog in ons vak. De spoorweg ten westen van ons vak wordt beveiligd door 2 compagnieën van Inf. II en C. 1. 1) Er wordt aangenomen dat de marschorde van de hootdmaclit tijdens den marsch was: Inf. 3, IY, de veld batterij, Inf. 4, 1 en 2, IV en Inf. VII.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 331